Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Głos z Łagiewnik w Wiedniu – Od 1 lutego 202...

Głos z Łagiewnik w Wiedniu – Od 1 lutego 2023 Godzina Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia codziennie w polonijnym Radiu Droga

Od dnia 1 lutego 2023 r., Godzinę Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach transmituje codziennie polonijne Radio Droga z Wiednia. Jest to kolejny owoc współpracy, jaka nawiązała się w czasie przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ponad rok temu zgłosili się do Łagiewnik przedstawiciele Wspólnoty Modlitewnej św. Jana Pawła II z Wiednia, która spotyka się w Polskim Sanktuarium na Kahlenbergu.

Zobacz więcej —> o 20-leciu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

Radio Droga od 2010 roku działa przy parafii św. Seweryna w Wiedniu, gdzie posługę sprawują polscy kapłani ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Od 6 stycznia 2018 r. jego patronem jest św. Stanisław Kostka.

Serwis internetowy Radia Droga ⇒ radiodroga.net

Do grona założycieli Radia Droga należą osoby świeckie zaangażowane w życie duszpasterskie różnych parafii archidiecezji wiedeńskiej. Z zespołem radia współpracują Polacy, osoby świeckie i duchowne, które mieszkają w Wiedniu i we Wrocławiu. Celem, jaki stawia sobie redakcja Radia Droga, jest modlitwa, ewangelizacja oraz integracja Polaków, żyjących poza granicami kraju.

Działamy z potrzeby serca, służąc Panu Bogu, Kościołowi i bliźniemu, integrując Polaków i aktywnie ewangelizując. Jako Polacy mieszkający w Austrii pragniemy dołączyć do codziennej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia prowadzonej w sanktuarium łagiewnickim, prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata – mówi Natalia Hanna z Radia Droga w Wiedniu.

Godzinę Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia transmituje codziennie m.in. Telewizja EWTN Polska oraz Telewizja Republika.

Transmisja online dostępna jest też w serwisie TV Misericordia (www.misericordia.eu), na sanktuaryjnym kanale YouTube oraz na Facebooku.

Info na podstawie —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Głos z Łagiewnik w Wiedniu

Zobacz też

Godzina Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja