Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Stanisław Gądecki z wizytą w siedzibie Caritas...

Abp Stanisław Gądecki z wizytą w siedzibie Caritas Polska – 15 maja 2018

Msza św., bieżące działania Caritas i prezentacja Mobilnej Ambasady Niepodległej złożyły się na wizytę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego w siedzibie Caritas Polska w Warszawie w dniu 15 maja 2018 r.

 

Abp Stanisław Gądecki spotkał się z pracownikami Caritas Polska. Rozmowy dotyczyły m.in. pomocy żywnościowej, ekologii integralnej oraz wolontariatu Young Caritas. W szczególności podkreślono obecność przedstawicieli Caritas Polska na majowej konferencji Caritas Europa w Tbilisi poświęconej wolontariatowi.

– W Europie postępująca laicyzacja dotyka również działalności społecznej, w tym także wolontariatu. Trzeba pamiętać, że bez Chrystusa wszelka działalność charytatywna Caritas nie ma sensu – przypomniał abp Gądecki. Przewodniczący KEP zapoznał się także z najważniejszymi wyzwaniami przed którymi stoi obecnie zespół medialny.

W ramach spotkania odprawiona została Msza św. w intencji pracowników Caritas w Polsce. Podczas homilii przewodniczący KEP poruszył temat jedności, która jest niezbędną wartością we współczesnym świecie i w stosunkach międzyludzkich. Skupił się także na teologicznym aspekcie modlitwy arcykapłańskiej, która stanowiła główny temat dzisiejszej Ewangelii. Podczas Mszy poświęcił relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki i prekursorki opieki domowej.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki zaprezentował również abp Gądeckiemu Bus – Mobilną Ambasadę Niepodległej. Przewodniczący KEP wpisał się do pamiątkowej księgi, która towarzyszy w drodze busa, uzupełniając hasło „Kocham Polskę, bo…”.

Bus – Mobilna Ambasada Niepodległej został pobłogosławiony przez papieża Franciszka w Watykanie. Podczas trasy, w ramach której odwiedzi 100 miejscowościach w całej Polsce, ma promować działalność Caritas oraz zachęcać do udziału w największych społecznych obchodach 100-lecia niepodległości, których finał odbędzie się 26 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie.

Dzisiaj odbyło się spotkanie z abp Stanisławem Gądeckim, który odprawił Mszę Świętą w intencji pracowników Caritas w…

Opublikowany przez Caritas Polska 15 maja 2018

Info za —> KAI/episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu spotkał się z pracownikami Caritas Polska