Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Cudowny chłopak” – W polsk...

Film “Cudowny chłopak” – W polskich kinach od 19 stycznia 2018 r.

Film “Cudowny chłopak”, który trafił do polskich kin 19 stycznia 2018 r. to ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor “Pokoju” w opowieści o tym, że niełatwo być innym.

O filmie:

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny.

Info za —> monolith.pl: Cudowny chłopak

Zobacz też —> Cudowny chłopak dla każdego


„Jeżeli musisz wybierać między dobrem a złem, wybierz dobro” – mówi w czasie szkolnej lekcji jedna z uczennic klasy, do której chodzi Auggie, bohater filmu. Jej słowa można jak najbardziej odnieść do „Cudownego chłopaka” Stephena Chbosky’ego. Idąc do kina i wybierając ten znakomity obraz z gatunku filmu familijnego w najlepszym wydaniu, wybierasz dobro. We współczesnym kinie filmy tego gatunku często trącą łopatologią, zbytnim sentymentalizmem i nie potrafią utrzymać zainteresowania widza do końca seansu. „Cudowny chłopak” przełamuje te ograniczenia. Twórcy, podejmując niezwykle trudny temat, zaadresowali film zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Trafili w dziesiątkę. Udowodnili, że empatię i wzruszenie widza można osiągnąć w sposób subtelny, bez epatowania na ekranie nadużywanymi dzisiaj wyrazistymi środkami przekazu – Edward Kabiesz, “Gość Niedzielny”

Przeczytaj recenzję —> Gosc.pl: Chłopiec w hełmie