Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Fatimski różaniec na Guam i w Korei Południowej &#...

Fatimski różaniec na Guam i w Korei Południowej – List biskupów USA ws. Korei Północnej

Modlitwa w intencji pokoju – taka ma być odpowiedź katolików z Guam na zagrożenie wojną nuklearną.

W związku z zagrożeniem miejscowy arcybiskup Michael Byrnes ogłosił kampanię modlitw o pokój. Specjalne Msze w tej intencji będą odprawiane w najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach wyspy, a w południe na historycznym Plaza de España w stołecznej Hagatnie zostanie zorganizowane fatimskie nabożeństwo różańcowe

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Guam: fatimski różaniec o pokój


Dyplomacja i polityczne zaangażowanie są konieczne, aby rozwiązać konflikt między Stanami Zjednoczonymi i Koreą Północną – napisali amerykańscy biskupi w liście do sekretarza stanu USA. Został on wysłany w związku z zagrożeniem atomowym ze strony Korei Północnej oraz zapowiedzią odwetu przez prezydenta Trumpa. W liście biskupi przytaczają ostatnie rozmowy telefoniczne z przedstawicielami episkopatu koreańskiego. Tamtejsi biskupi zaapelowali o wsparcie rozmów między stronami konfliktu.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: USA: list biskupów w sprawie Korei Północnej


Koreańscy biskupi wzywają do wzmożonej modlitwy o pokój. Jest to odpowiedź na zachowanie północnokoreańskiego dyktatora, który grozi użyciem broni atomowej. „Najświętsza Maryja Panna przynagla nas, byśmy odmawiali różaniec za nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie” – napisał kard. Andrew Yeom Soo-jung, nawiązując do stulecia objawień w Fatimie.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Korea: biskupi wzywają do różańca o pokój