Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dziennikarze z Korei Południowej z wizytą w łagiew...

Dziennikarze z Korei Południowej z wizytą w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 23 września 2019

W dniu 23 września 2019 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybył z wizytą Dyrektor ds. Komunikacji z Konferencji Katolickich Biskupów Korei wraz z dziennikarzami największych redakcji. Goście z Korei przyjechali do Polski, aby zwiedzić kilka miejsc i poznać polską kulturę katolicką.

Na spotkaniu z dziennikarzami Korei w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 23 września 2019. Duże…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 23 września 2019

 

W łagiewnickim Sanktuarium uczestniczyli w modlitwie w Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego, a potem zapoznali się z duchowym dziedzictwem św. Siostry Faustyny Kowalskiej, historią Sanktuarium, jego działalnością duszpasterską i apostolską. W programie przewidziano również czas na pytania i odpowiedzi.

Koreańczycy wiele lat temu przetłumaczyli „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny oraz inne pozycje, służące nabożeństwu do Miłosierdzia Bożego i formacji apostołów Bożego Miłosierdzia. Ponad 670 Koreańczyków należy bowiem do Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, które swą siedzibę ma w łagiewnickim Sanktuarium. Koreańczycy ufundowali także tabernakulum do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Dziś nasze Sanktuarium odwiedziła grupa dziennikarzy z Korei. Kustosz ks. Zbigniew Bielas przypomniał, że to właśnie Koreańczycy ufundowali lagiewnickie Tabernakulum 🙂

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Poniedziałek, 23 września 2019

 

Info za —> Faustyna.pl: Dziennikarze z Korei w łagiewnickim Sanktuarium