Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom – 6 stycznia ...

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom – 6 stycznia 2019

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to dzień szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie. W obecnym roku duszpasterskim obchodzimy ten dzień pod hasłem: „Mocni Duchem dla Misji”. Ofiary zbierane w polskich kościołach tego dnia przeznaczone są na Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i pomoc misjonarzom.

Jeszcze 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary. Dlatego otoczmy modlitwą misjonarzy. Wypraszajmy światło i moce Ducha Świętego ich przepowiadaniu Chrystusa, by jak Gwiazda Betlejemska ukazywali drogę do Niego – napisał bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z okazji tegorocznego Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom.

Zobacz też —> Komunikat bp. Jerzego Mazura na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

W tym dniu modlimy się za ludy i narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Dobrej Nowiny o zbawieniu. Serdeczną modlitwą otaczamy również misjonarki i misjonarzy, niosących orędzie Chrystusa aż po krańce świata.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w Kościele św. Krzyża, o godz. 9.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z 1 października 2018 roku, na  misjach posługuje 2004 polskich misjonarzy i misjonarek. Pracują oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach.

W prosty sposób i każdego dnia możemy pomagać misjonarzom. Jak? Wyślij sms-a o treści MISJE na numer 72032 🤳 !

Opublikowany przez misje.pl Piątek, 4 stycznia 2019

 

Wysyłając SMS o treści „MISJE” pod nr 72032 (koszt 2,46 zł z VAT), możemy wesprzeć pracę polskich misjonarzy. 

Zobacz więcej —> misje.pl: W niedzielę Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom