Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dziękczynienie za widowisko “Jasna Góra R...

Dziękczynienie za widowisko “Jasna Góra – polska Kana” – Marcin Pospieszalski złożył Maryi jako wotum główną partyturę widowiska

Marcin Pospieszalski, kompozytor i aranżer, dyrektor artystyczny i autor scenariusza widowiska „Jasna Góra – polska Kana”, które odbyło się 26 sierpnia, złożył Matce Bożej Jasnogórskiej jako wotum główną partyturę widowiska. Podpisali się na niej twórcy wydarzenia.

Msza św., która miała charakter dziękczynny, została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 18.30 – nazajutrz po wielkim widowisku z racji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Jasnogórskiego. Eucharystii przewodniczył o. Michał Legan, paulin, konsultant merytoryczny widowiska ze strony Jasnej Góry, a za obecnych na Mszy św. Marcina i Lidkę Pospieszalskich modlił się specjalną intencją o. Marcin Ciechanowski, paulin.

„Pragniemy z całego serca Bożej Matce podziękować i uwielbić Ją za przepiękne wydarzenie, które miało miejsce wczoraj wieczorem, za koncert, którego wymiar ewangelizacyjny – to było dzieło Pana Boga, a posłużył się On talentem, dobrocią i miłością do Matki Bożej obecnego wśród nas Marcina Pospieszalskiego, który przyniósł w tej chwili na ołtarz, jako swój dar serca, oryginalną partyturę wczorajszego koncertu, tą, z której całe dzieło było wykonywane, partyturę oznaczoną także podpisami głównych twórców wydarzenia, i pragnie, aby teraz ta partytura, jako jego wotum, spoczęła w ramionach Matki na Jasnej Górze” – mówił o. Michał Legan.

„Chcę podziękować Matce Bożej za to, że od samego urodzenia, bo urodzony jestem w jej cieniu, urodziłem się przy kościele św. Barbary, urodziłem się w cieniu Jasnej Góry, że całe życie mi towarzyszy – mówił Marcin Pospieszalski – Moi rodzice zaszczepili mi miłość do Matki Bożej – tata architekt, który tutaj w Kaplicy Matki Bożej prowadził prace konserwatorskie, malarskie; mama, które całe życie malowała wizerunki Matki Bożej, kopie, i powiedziała, że nigdy nie zgłębi tego pięknego Oblicza”.

„Przyniosłem tutaj nuty, które wczoraj były wykonywane na Jej cześć, na cześć Boga wszechmogącego i te nuty chciałem złożyć, te prawie 100 stron partytury, drobnym makiem zapisane, nut, które wczoraj były wykonywane tutaj właśnie, na Jasnej Górze, na chwałę Bożą, i na chwałę Maryi – mówił dalej Marcin Pospieszalski – Te nuty są podpisane przez większość artystów, którzy brali udział w koncercie. Niech zostaną tu na pamiątkę tego 300-lecia koronacji Matki Bożej, niech zostaną na pamiątkę tego wydarzenia, które dla nas wszystkich było bardzo mocnym przeżyciem. Chciałem też złożyć takie świadectwo, że ten koncert był bardzo trudny i prawie niemożliwy po ludzku do wykonania. Było wiele trudności, i jak mówiłem wcześniej, tylko cud sprawi, że on wyjdzie, tak jak wyszedł wczoraj. Więc wierzymy, że Jasna Góra jest miejscem cudów, że to był kolejny cud, i że chwała Boża będzie coraz większa. Maryjo, zawierzam ci tę partyturę, przekazuję ją na ręce o. Michała, chcę złożyć ją na Twoim ołtarzu”.

Info za —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Marcin Pospieszalski dziękuje Maryi

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr


 

 


Obejrzyj całość na VOD.TVP.PL —> Widowisko: JASNA GÓRA-POLSKA KANA
( 111 minut )

Widowisko zrealizowane w ramach obchodów 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Narracji historycznej towarzyszą specjalnie przygotowane aranżacje pieśni kościelnych i patriotycznych. W relacje historyczne zostały wplecione świadectwa zawierzenia Matce Boskiej swojego życia lub bliskich, dokonane przez znanych i nieznanych ludzi. W widowisku wystąpili – z towarzyszeniem chórów i orkiestry – m.in.: Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Adam Strug, Angelika Górny i Dariusz Malejonek. Rolę narratora przejął Paweł Królikowski.


Wideo —> Idzi Parafia: Koncert na Jasnej Górze z okazji 300 lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej


Wykonawcy muzyczni:

*

Krzysztof Cugowski

Andrzej Lampert

Adam Strug i Monodia Polska

Angelika Górny

Agnieszka Cudzich

New Life

Dariusz Malejonek

Mariachi Sol Latino ( z Berlina)

Marek Piekarczyk

Małgorzata Regent

Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej

Chór Filharmonii Częstochowskiej. ok. 24 os

Chór z Rzeszowa/ Beata Winiarz ok. 20-30os

Chór Silesia ok. 20 os

Chór OKTOICH

 

Aktorzy:

*

Michał Kula (Biskup Szembek)

Andrzej Młynarczyk (Prymas Wyszyński)

Dominika Figurska (Prowadząca/Wiersz w. Syrokomli)

Dariusz Kowalski (Narrator)

Paweł Królikowski (Narrator)

*

Zobacz też —> Modlitwa jubileuszowa na 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej