Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dotarli pieszo z Węgier do Łagiewnik – 15 li...

Dotarli pieszo z Węgier do Łagiewnik – 15 lipca 2023

W sobotę, 15 lipca 2023 r., Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gościło Pielgrzymów, którzy przybyli do Łagiewnik z Hidasnemeti z Węgier. Po dziewięciu dniach pieszej wędrówki i pokonaniu 275 kilometrowej trasy, grupa złożona z Węgrów, Słowaków i Polaków dotarła do celu swego pielgrzymowania.

Swoista nowenna do Bożego Miłosierdzia, jak wędrówkę tę opisuje salwatorianin, ks. Stanisław Starostka, organizator pielgrzymki, wypełniona była modlitewnym rozważaniem Bożego Miłosierdzia. Oprócz codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego, grupa rozważała uczynki miłosierne względem duszy i ciała, pochylała się nad słowami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, a każdy dzień zwieńczony był Apelem jasnogórskim oraz Litanią do Miłosierdzia Bożego.

Grupa przybyła do Łagiewnik na Godzinę Miłosierdzia. Po modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego Pątnicy zgromadzili się na Eucharystii w Kaplicy św. Faustyny w dolnej Bazylice. Kaplica ta wybrana została nieprzypadkowo, ponieważ znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kaplic węgierskiej oraz słowackiej, symbolicznie więc swoim umiejscowieniem nawiązuje do pochodzenia Pielgrzymów. U stóp ołtarza wierni złożyli zapisane na kartkach papieru intencje. Wraz z chlebem i winem ofiarowali oni swoje prośby i podziękowania Jezusowi Miłosiernemu. Eucharystii przewodniczył ks. Jacek Chrząściel, który w tym roku obchodzi 25-lecie święceń kapłańskich. Po Mszy świętej kapłan udzielił Pielgrzymom specjalnego błogosławieństwa.

Pielgrzymka węgierska do łagiewnickiego Sanktuarium organizowana jest cyklicznie już od 11 lat, z dwuletnią przerwą w czasie pandemii. Gromadzi wiernych w różnym wieku – w tym roku najmłodszy jej uczestnik to dziesięcioletni Patryk.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Dotarli z Węgier do Łagiewnik


XI Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Hidasnemeti (Węgry) przez Słowację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwała w dniach 7-15 lipca 2023.

Pielgrzymkę organizują polscy salwatorianie ⇒ http://www.pielgrzymka.org/

Trasa pielgrzymki: