Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na 17. Niedzielę Z...

Dobra Nowina – Rozważanie na 17. Niedzielę Zwykłą, Rok C – 24 lipca 2022: Naucz nas się modlić

Dlaczego trudno nam się modlić? Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na 17. Niedzielę Zwykłą, Rok C – 24 lipca 2022 r., zatytułowanej “Naucz nas się modlić”. To 45. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.

Zobacz też —> Orędzie papieża Franciszka na II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – 24 lipca 2022


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Marek Suder:  Dzisiejsza Dobra Nowina jest szczególnie ważna, żywotna dla wierzących w Chrystusa. Dlaczego? Gdyż chyba nie ma człowieka, który nie miałby tzw. „problemów z modlitwą”. Problemy te nie są jednak specyficzne dla nas, chrześcijan XXI wieku, lecz, jak się okazuje, nieobce były i uczniom Jezusa. Stąd ich prośba: „Panie naucz nas się modlić”. Nie chciałbym, by to rozważanie było jakimś traktatem o modlitwie, niemniej spróbuje „dotknąć” kilku powodów, które w moim mniemaniu są przyczyną naszych trudności na modlitwie. Wszystkie one wybrzmiewają w dzisiejszej Ewangelii. Pierwszy to kwestia poszukiwania „metody modlitwy”. Drugi to sprawa „modlitw niewysłuchanych”. Trzeci dotyczy „jakości” naszych próśb, ich przedmiotu, a czwarty hierarchii naszych potrzeb. Braki lub wady w tych obszarach powodują, że trudno nam się modlić…

17. Niedziela Zwykła, Rok C: Łk 11, 1-13

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów».

A On rzekł do nich: «Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».

Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 24 lipca 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Naucz nas się modlić… Rozważanie na XVII Niedzielę Zwykłą, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja