Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Bożonarodzeniowe przesłanie papieża Franciszka ...

Bożonarodzeniowe przesłanie papieża Franciszka – 25 grudnia 2016

Bożonarodzeniowe orędzie Papieża, wygłoszone w południe 25 grudnia 2016 r. z balkonu Bazyliki św. Piotra, było, po nocnej pasterce, głównym punktem pierwszego dnia świąt w Watykanie. Franciszek przyzywał w nim pokoju nie wyrażanego słowami, ale faktycznego i konkretnego. Wpierw jednak nawiązał do Bożej Dzieciny przypominając, że Jej władza nie jest władzą tego świata, opierającą się na sile i bogactwie. Jest nią moc miłości, która stworzyła niebo i ziemię, i która daje życie wszelkiemu stworzeniu.

Posłuchaj Franciszka lub przeczytaj relację Radia Watykańskiego: Papieskie orędzie bożonarodzeniowe i błogosławieństwo Urbi et Orbi

Do podążania z ufnością do Jezusa, niosąc dramaty naszych czasów, ale doświadczając też piękna Bożej miłości zachęcił Ojciec Święty wiernych podczas tradycyjnej „Pasterki” sprawowanej w bazylice watykańskiej w sobotę 24 grudnia późnym wieczorem. Papież przypomniał dramatyczny los dzieci, które leżą dziś w nędznych „żłóbkach godności”: „w podziemnym schronie, by uniknąć bombardowania, na chodniku wielkiego miasta, na dnie łodzi przeciążonej migrantami”. „Pozwólmy, by wyzwaniem dla nas były dzieci, którym nie pozwala się narodzić, te, które płaczą, bo nikt nie zaspokaja ich głodu, te, które nie trzymają w rękach zabawki, lecz broń” – zaapelował Ojciec Święty.

Przeczytaj tekst homilii papieskiej: Franciszek: idźmy z ufnością do Jezusa, niosąc dramaty współczesności lub posłuchaj Papieża: