Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 9 sierpnia 2020

Do wytrwania w wierze i miłości braterskiej, gdy mroki i burze życia podważają nasze zaufanie do Boga zachęcał papież Franciszek w rozważaniu na „Anioł Pański” w niedzielę 9 sierpnia 2020 r. Odniósł się w nim do niedzielnej Ewangelii opowiadającej o Jezusie chodzącym po wzburzonych wodach jeziora i pełnych lęku uczniach.

Ojciec Święty podkreślił, że łódź we władaniu burzy jest obrazem Kościoła, który w każdym czasie spotyka się z przeciwnymi wiatrami.

Czytaj więcej—> vaticannews.va: Franciszek: błaganie „Panie, ratuj mnie” to piękna modlitwa

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Na zakończenie spotkania na „Anioł Pański” papież Franciszek kolejny raz zaapelował do wspólnoty międzynarodowej, by pośpieszyła z hojną pomoc Libanowi. Sam na ten cel przekazał pierwszą transzę wsparcia w wysokości 250 tys. euro. Franciszek wezwał zarazem biskupów, kapłanów i zakonników Libanu, by w tym czasie wielkiego cierpienia ich styl życia naznaczony był ewangelicznym ubóstwem, i by byli blisko doświadczonych ludzi.

(…) Franciszek nawiązał też do przypadającej w tych dniach 75. rocznicy zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Wspomniał swą ubiegłoroczną wzruszającą wizytę w tych miejscach i zachęcił do zaangażowania w budowanie świata wolnego od broni jądrowej.

Papież pozdrowił również uczestników Tour de Pologne, międzynarodowego wyścigu kolarskiego, który w tym roku odbywa się ku czci św. Jana Pawła II, w stulecie jego urodzin.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież wzywa do hojnej pomocy Libanowi