Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akcja “Jeden za wszystkich, wszyscy za jedne...

Akcja “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – Rocznicowa modlitwa za papieża Franciszka – 11-12 marca 2023

Pod hasłem: „Zobacz ręce Boga” przebiega szósta edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Inicjatywę modlitwy za Ojca Świętego Franciszka zaplanowano na 11 i 12 marca 2023 r. z okazji przypadającej 13 marca rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Wydarzenie objął patronatem honorowym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zobacz też —> Habemus Papam – Pierwsze chwile po wyborze papieża Franciszka – 13 marca 2013

W roku 2023 mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. W dniu wyboru, 13 marca 2023 r., podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji Papieża będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni na 394. Zebraniu Plenarnym.

Pomysł akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zrodził się w kręgu młodych związanych z Ruchem Lednickim oraz z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Łomżyńskiej. Doroczną inicjatywę koordynuje Diecezja Łomżyńska z jej biskupem Januszem Stepnowskim. Głównym celem jest modlitwa za Ojca Świętego i przypominanie, że jest on następcą św. Piotra.  

Modlitwa za Ojca Świętego Franciszka rozpoczęła się w sobotę 11 marca 2023 r. na Jasnej Górze.

Organizatorzy zachęcają, aby 12 marca była ona kontynuowana we wszystkich parafiach w Polsce. Uczestnictwo w inicjatywie nie wymaga rejestracji. „Podczas tegorocznej akcji w sposób szczególny będziemy polecać dobremu Bogu posługę Ojca Świętego Franciszka oraz wypraszać dar nieba dla zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI” – informują organizatorzy akcji.

Znakiem szczególnym tegorocznej edycji jest specjalnie ułożona modlitwa w intencji Papieża. Około 50 000 obrazków zawierających jej tekst zostało rozesłanych do parafii w całej Polsce. Tekst modlitwy można też znaleźć na stronie internetowej inicjatywy (www.wszyscyza1.pl) oraz w mediach społecznościowych.  Organizatorzy zachęcają też, aby 12 marca opublikować w mediach społecznościowych posty nawiązujące do modlitwy za Papieża z użyciem hashtaga #wszyscyzajednego2023.

Info i foto za —> www.wszyscyza1.pl/ BP KEP: 11-12 marca: Akcja modlitewna „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja