Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Poniedziałek 3. tygod...

Słowo na Wielki Post – Poniedziałek 3. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś dwudzieste z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Poniedziałek 3. tygodnia Wielkiego Postu, 13 marca 2023 r.

Zobacz wszystkie —> codzienne rozważania ks. Marka na Wielki Post

Zobacz też:

Habemus Papam – Pierwsze chwile po wyborze papieża Franciszka – 13 marca 2013

Nowenna do św. Józefa – Dzień 4 – 13 marca 2023

Gorzkie Żale w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Wielki Post 2023


Czytanie z Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 4, 24-30)

“Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze: «Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».

Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.”

Cytat za / czytania liturgiczne na dziś —> brewiarz.pl: Poniedziałek, 13 marca 2023


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Poniedziałek 3. tygodnia Wielkiego Postu

Moje oczy są dzisiaj w Ciebie utkwione. Widzę niechęć Twoich rodaków i mieszkańców Nazaretu; widzę lekceważenie i powątpiewanie w Ciebie. A w Tobie dostrzegam pokój i pewność, że tak właśnie musi być, bo sam mówisz, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Nawet Ty. Szczególnie, gdy mówisz prawdę, której nie chce się usłyszeć.

I widzę, jak porywają Ciebie z miejsca, wyrzucają z miasta i wyprowadzają na stok góry – rozgniewani, chcą ukarać Ciebie za słowa prawdy. A Ty przechodzisz między nimi i oddalasz się. Nie pada już ani jedno słowo. Twój pokój jest obezwładniający. Masz nad nimi moc – spokoju i miłości. Stają się wobec Ciebie bezradni, a złość i gniew niewiele pomagają.

Chcę kontemplować Twój pokój, ucząc się, jak radzić sobie z porażkami i niepowodzeniami w głoszeniu Słowa. Nie moją siłą i mocą, ale mocą Ducha Świętego, mocą pokoju, dobra i cierpliwości w podążaniu za Tobą.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Piątek, 6 marca 2020


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: