Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Jędraszewski w Sanktuarium św. Jana Pawła II o...

Abp Jędraszewski w Sanktuarium św. Jana Pawła II o potędze miłości miłosiernej

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył w niedzielę 5 lutego br. Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. „Bóg wybiega człowiekowi nas spotkanie, by go podnieść. Moc Boża objawia się właśnie w potędze miłości miłosiernej” – powiedział do wiernych metropolita krakowski.

Hierarcha na wstępie przypomniał słowa św. Pawła: „Pragnę nie znać niczego więcej jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego”, wskazując, że są mu one bardzo bliskie i cenne, gdyż właśnie one znalazły się na jego herbie biskupim – „Znać Chrystusa”.

Abp Jędraszewski nawiązał również do osoby św. Jana Pawła II, podkreślając, że pamięta go z pierwszych lat pontyfikatu – silnego, o cudownym głosie, który porywał rzesze ludzi. „Pan Bóg tak chciał, że powoli odbierał mu te nadzwyczajne dary. Aż po te ostatnie dni, kiedy już mówić nie potrafił, choć chciał i została w jego ręku tylko gałązka oliwna i znak błogosławieństwa – błogosławieństwa krzyżem, czy w krzyżu, czy poprzez krzyż Pana naszego Jezusa Chrystusa” – przypomniał.

Przeczytaj całość —> episkopat.pl: Abp Jędraszewski: moc Boża objawia się w potędze miłości miłosiernej

Źródło: KAI/episkopat.pl