Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

38. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę ...

38. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę – Zaprasza abp. Marek Jędraszewski

38.  Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, zrodzona z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu i jak co roku wyruszy „w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Jej tematem będą słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Do udziału w 38. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej zaprasza abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Zobacz też —> 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska – Pielgrzymuj duchowo na Jasną Górę!

Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, która wyrusza 6 sierpnia 2018 r., należy do najliczniejszych w Polsce. Co roku z Wawelu wędruje ok. 8 – 10 tys. pątników. Mają do pokonania ok. 150 km drogi Szlakiem Orlich Gniazd. Na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia.

Swoje korzenie Pielgrzymka Krakowska ma w Grupie Białej akademickich 17-tek Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej, w ramach której pielgrzymowali w latach 70. studenci i młodzież krakowska. Bezpośrednią inspiracją wędrowania z Krakowa na Jasną Górę był Biały Marsz po zamachu na Jana Pawła II w maju 1981 roku.

Info za —> pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl: Zaproszenie Abp. Marka Jędraszewskiego na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy | KAI/episkopat.pl: Abp Jędraszewski zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

Tak było rok temu, podczas inauguracji 37. pielgrzymki krakowskiej.