Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

28 września 2019 o godz. 15.00 – Koronka na ...

28 września 2019 o godz. 15.00 – Koronka na ulicach miast świata – Zaproszenie, intencje modlitwy, mapa

W sobotę 28 września 2019 r. w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach już po raz dwunasty pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata. Modlitwie towarzyszą co roku określone intencje.

Wydarzenie —> na Facebooku

W roku 2018 do modlitwy włączyli się katolicy z ponad 500 miast w Polsce i na świecie!

Zobacz też —> Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?

Uczestnicy akcji “Koronka na ulicach miast świata” modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie —> iskra.jezuici.pl

Info za —> Faustyna.pl: Koronka na ulicach miast świata | iskra.jezuici.pl: Zaproszenia i plakaty


O. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskry Bożego Miłosierdzia:

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)

2. Modlimy się o jedność. Widzimy głębokie podziały w Kościele Powszechnym, widzimy jaskrawo  to, co nas dzieli. Nie tylko to, co rozdziela wierzących i niewierzących, ale także to,  co  głęboko dzieli  naszą  wspólnotę. Dlatego chcemy  prosić Pana o dar jedności dla  Kościoła.

3. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.

W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z nami w tej wspólnej modlitwie.

Naszą modlitwę Patronatem Honorowym objął i przedsięwzięciu błogosławi Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Archidiecezji Łódzkiej.

Ważne! Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej  powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.

Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi tylko o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu

Zobacz więcej —> KLIKNIJ


Koronka na ulicach miast świata 2019 – Mapa i lista miejsc modlitwy w Polsce:

Zobacz więcej map i list modlitwy w ramach “Koronki na ulicach miast świata 2019”

W Europie

W Ameryce

W Afryce

W Azji i Australii


Doświadczenie wielu osób pokazuje, że odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w miejscach niebezpiecznych czy trudnych, gdzie dzieje się jakaś krzywda lub ludzie narażeni są na niebezpieczeństwo, przynosi nieoczekiwaną zmianę. Pierwsza taka modlitwa odbyła się w Łodzi, później za jej przykładem poszły inne miasta. Dziewięć lat temu dołączył do nich Lublin.

– Na początku było to jedno skrzyżowanie obok kościoła kapucynów na Poczekajce i jedno na Abramowicach. Grupka ludzi wyszła o godz. 15 na ulice, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W kolejnych latach skrzyżowań przybywało. Wiemy, że w naszej diecezji do Lublina dołączyły inne miejscowości – mówią Iwona i Jacek Wolscy z lubelskiej Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło–Życie.

Czytaj całość —> kosciol.wiara.pl: Koronka na ulicach miast już za tydzień