Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“24 godziny dla Pana” – 11. edyc...

“24 godziny dla Pana” – 11. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania – 8-9 marca 2024

W dniach 8-9 marca 2024 r. odbywa się po raz jedenasty wielkopostna inicjatywa “24 godziny dla Pana”. W tym roku przebiega pod hasłem: “Wkraczając w nowe życie” (por. Rz 6,4).

Akcja, obchodzona w diecezjach na całym świecie przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, została zainicjowana przez papieża Franciszka w 2014 roku i polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. W tych dniach wiele kościołów pozostanie otwartych przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz przystąpienia do spowiedzi.

W akcji „24 godziny dla Pana” bierze udział Ojciec Święty. W piątek 8 marca odwiedził rzymską parafię św. Piusa V w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu i przewodniczył liturgii pokutnej. Papież Franciszek wyspowiadał też dziesięć osób.

– Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem. Na czym polega dramat? Że to my męczymy się prosząc o przebaczenie! – podkreślił Papież podczas nabożeństwa pokutnego, rozpoczynającego inicjatywę “24 godziny dla Pana”…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież: Bóg przebacza wszystko

Wideo↑ / tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja / TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas nabożeństwa pokutnego w Rzymie

Info na podstawie—> BP KEP: 8-9 marca: Wielkopostna inicjatywa „24 godziny dla Pana” vaticannews.va: Dziś rozpoczynamy „24 godziny dla Pana”, czas adoracji i spowiedzi | radiomaryja.pl: Papież Franciszek: Nie odkładajmy spotkania z Bożym przebaczeniem…


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!


“24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował papież Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. To właśnie podczas nabożeństwa odbywającego się w ramach tej inicjatywy w 2015 r. Franciszek zapowiedział Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, w czasie którego odywały się Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Ojciec Święty Franciszek w Bulli Misericordiae Vultus z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do Sakramentu Pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”. Papież zachęcał do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach. “Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia” – pisał Ojciec Święty. Dodawał, że nie zmęczy go powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca.

Na podstawie —> vaticannews.va/BP KEP/episkopat.pl


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!