Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

23 i 24 września 2023 – Ogólnopolska Pielgrz...

23 i 24 września 2023 – Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – Zaproszenie

Pod hasłem “Świętość w codzienności”, 23 i 24 września 2023 r. odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uczestnikom wydarzenia towarzyszyć będzie refleksja nad życiem błogosławionej Rodziny Ulmów.

Tegoroczne hasło pielgrzymki nie jest przypadkowe, i jak podkreślił ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny, nawiązuje ono do beatyfikacji Rodziny Ulmów. „To wielkie święto dla całego Kościoła. Po raz pierwszy beatyfikowana została cała rodzina i nasza ogólnopolska pielgrzymka będzie do tych wydarzeń nawiązywała. Poprzez hasło „Świętość w codzienności” chcemy pokazać Rodzinę Ulmów, jako tę, która, żyjąc w swojej codzienności, podejmując swoje zwyczajne obowiązki i otwierając się na dar życia pokazuje, że świętość jest możliwa dla każdego” – powiedział ks. Wielądek.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 23 września, Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył będzie bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Zobacz relację —> Rozpoczęła się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Drugi dzień ogólnopolskiego spotkania rozpocznie konferencja, którą dla uczestników wygłosi postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, ks. Witold Burda.

Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim w niedzielę, 24 września, o godz. 11:00, przewodniczył będzie metropolita przemyski abp Adam Szal. Podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Zobacz relację:

O „świętości w codzienności” na 39. Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin

Abp Szal do małżeństw i rodzin: by polskie rodziny były bogate w miłość jak rodzina bł. Ulmów

Transmisja Mszy św. w niedzielę 24 września 2023 roku:

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów: Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin – Msza Święta na Szczycie (11:00 nd 24.09.2023 Jasna Góra)

Eucharystia zainauguruje peregrynację relikwii nowych błogosławionych po diecezjach w całej Polsce. „Relikwie pozostaną w każdej diecezji przez tydzień. Będzie to czas, aby omodlić wszystkie rodziny, ale również okazja do tego, aby tematy dotyczące duszpasterstwa rodzin jeszcze mocniej wybrzmiały w naszych diecezjach” – powiedział ks. Wielądek.

Posłuchaj ks. Roberta Wielądka:

Info, foto i audio —> KODR / BP KEP / episkopat.pl: 23 i 24 września: Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę (zapowiedź)

Zobacz też —> Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów po polskich diecezjach rozpocznie się 24 września 2023 roku

Więcej ⇒ Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin