Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

23 czerwca 2019 – “Niedziela z Apostoł...

23 czerwca 2019 – “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” w parafii św. Faustyny w Łodzi

parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi przy Placu Niepodległości 1 każda czwarta niedziela miesiąca, począwszy od lutego 2019 r., jest przeżywana jako “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”. 23 czerwca 2019 gościem parafian będzie ks. prał. Juliusz Lasoń.

fot. Faustyna.lodz.pl

Na Mszach świętych w czwartą niedzielę czerwca 2019 parafianie spotkają się z ks. Juliuszem Lasoniem, który od ponad 20 lat pełni posługę kapłańską w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi.

Po każdej niedzielnej Eucharystii będzie okazja do rozmowy z zaproszonym Gościem i podzielenia się swoimi doświadczeniami wiary i miłosierdzia.

We wrześniu 2019 roku papież Franciszek mianował prałatem ks. Juliusza Lasonia nadając mu tym samym tytuł Kapelana Jego Świątobliwości. Według prawa ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka tytuł ten mogą otrzymać za zgodą Stolicy Apostolskiej kapłani, którzy ukończyli 65 rok życia. W przypadku ks. prał. Juliusza Lasonia Ojciec Święty odstąpił od tej reguły i zrobił wyjątek z uwagi na jego gorliwą i nieprzerwaną służbę chorym i cierpiącym w szpitalu oraz Domach Pomocy Społecznej, w których ów kapłan posługuje.

Zobacz więcej —> Archidiecezja Łódzka: Ksiądz Juliusz Lasoń otrzymał tytuł Kapelana Jego Świątobliwości 

Ks. Juliusz Lasoń od lat pełni funkcję kapelana szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. To placówka specjalizująca się w terapii onkologicznej. Posłuchaj rozmowy z ks. Juliuszem Lasoniem z grudnia 2018 roku o powołaniu kapłańskim, wyborach życiowych, priorytetach, pracy w szpitalu, budowaniu relacji i poczuciu humoru —> Maskacjusz TV: „Chcę pójść do nieba”


Inicjatywa “Niedziel z Apostołem Miłosierdzia” to owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia. Gośćmi Niedziel byli już m.in. ks. Marek Chrzanowski FDP i s. Michaela Rak ZSJM.

Ks. Juliusz Lasoń był uczestnikiem Kongresu i wygłosił słowo w ramach IV panelu zatytułowanego: “Żądam od Ciebie uczynków miłosierdzia (…). Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa¨. [Dz. 472] Od MIŁOSIERDZIA do miłosierdzia.”

Wideo za —> Maskacjusz.tv: I Kongres Świętej Faustyny | Panel IV | ks. Juliusz Lasoń

Zobacz też:

“Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” – Ks. Marek Chrzanowski FDP

24 marca 2019 – “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” – S. Michaela Rak ZSJM


Od kilku lat w parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi, w każdą 1. niedziele miesiąca na Mszy św. wieczornej, świadectwem wiary dzielą się członkowie działającej przy parafii wspólnoty charyzmatycznej “Skała”. Po 1. Łódzkim Kongresie Świętej Siostry Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia, podjęli oni decyzje, że od tej pory będą to świadectwa doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Pierwsza Msza św. ze świadectwem doświadczenia Bożego Miłosierdzia miała miejsce w niedzielę 4 listopada 2018 r.