Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

24 lutego 2019 – “Niedziela z Apostołe...

24 lutego 2019 – “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” w parafii św. Faustyny w Łodzi – Ks. Marek Chrzanowski FDP

parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi przy Placu Niepodległości 1 każda czwarta niedziela miesiąca, począwszy od 24 lutego 2019 r., będzie przeżywana jako “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”. Pierwszym zaproszonym gościem był ks. Marek Chrzanowski FDP.

Inicjatywa “Niedziel z Apostołem Miłosierdzia” to owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia. 24 lutego 2019 r. wspólnota parafialna wraz z jej proboszczem ks. prał. Wiesławem Potakowskim przeżywała spotkanie z ks. dr Markiem Chrzanowskim, orionistą – kapłanem poetą, znanym rekolekcjonistą, odpowiedzialnym za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet, który głosił  homilie na kilku Mszach świętych, dzieląc się swoim doświadczeniem Bożego Miłosierdzia.

Dla ks. Marka Chrzanowskiego FDP był to powrót do parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi po 10 latach – głosił tu bowiem wcześniej rekolekcje.

Po każdej Eucharystii parafianie i zaproszeni goście mieli okazję rozmawiać z ks. Markiem i nabyć Jego książki.

Ks. Marek Chrzanowski FDP w Łodzi - 24 lutego 2019

fot. Faustyna.lodz.pl

Wysłuchaj nabożeństwa Godziny Miłosierdzia w Niedzielę z Apostołem Miłosierdzia:

Info i foto za —> Faustyna.lodz.pl: W ramach „Niedzieli z Apostołem Miłosierdzia” gościliśmy ks. dra Marka Chrzanowskiego


Zobacz też —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Czwartek, 24 stycznia 2019

 

Strona internetowa —> Księdza Marka

Ks. Marek Chrzanowski FDP —> na Facebooku


Od kilku lat w parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi, w każdą 1. niedziele miesiąca na Mszy św. wieczornej, świadectwem wiary dzielą się członkowie działającej przy parafii wspólnoty charyzmatycznej “Skała”. Po 1. Łódzkim Kongresie Świętej Siostry Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia, podjęli oni decyzje, że od tej pory będą to świadectwa doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Pierwsza Msza św. ze świadectwem doświadczenia Bożego Miłosierdzia miała miejsce w niedzielę 4 listopada 2018 r.