PODZIEL SIĘ

24 marca 2019 – “Niedziela z Apostołem...

24 marca 2019 – “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” w parafii św. Faustyny w Łodzi – S. Michaela Rak ZSJM

W parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi przy Placu Niepodległości 1 każda czwarta niedziela miesiąca, począwszy od lutego 2019 r., jest przeżywana jako “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”. Gościem wspólnoty parafialnej w niedzielę 24 marca 2019 r. była s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

W niedzielę 24 marca w parafii św. Faustyny w Łodzi na wszystkich Mszach świętych głosiła konferencje s. Michaela Rak…

Opublikowany przez Misericors PL Czwartek, 28 marca 2019

 

Inicjatywa “Niedziel z Apostołem Miłosierdzia” to owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę 24 marca 2019 r. w parafii św. Faustyny w Łodzi na wszystkich Mszach świętych głosiła konferencje s. Michaela Rak ZSJM, założycielka hospicjum im. bł. Księdza Sopoćki w Wilnie – pierwszego na Litwie – w którym obecnie budowany jest Dział Hospicjum Dziecięcego. Po każdej Eucharystii Siostra Michaela dzieliła się swoimi doświadczeniami wiary i miłosierdzia.

Posłuchaj konferencji s. Michaeli Rak ZSJM w Łodzi:

Warto dodać, że s. Michaela Rak ZSJM w dniu 2 maja 2018 r. została odznaczona przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odebrała nagrodę TVP Polonia „Za Zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Info i foto za —> Faustyna.lodz.pl: „Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”

Zaproszenie s. Michaeli Rak ZSJM:

Zobacz też —> ekai.pl: S. Michaela Rak dla KAI: nagroda od prezydenta zachęca mnie, by nie ustawać w trudach

Podczas pierwszej “Niedzieli z Apostołem Miłosierdzia” 24 lutego 2019 r. wspólnota parafialna wraz z jej proboszczem ks. prał. Wiesławem Potakowskim przeżywała spotkanie z ks. dr Markiem Chrzanowskim, orionistą – kapłanem poetą, znanym rekolekcjonistą, odpowiedzialnym za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet, który głosił  homilie na kilku Mszach świętych, dzieląc się swoim doświadczeniem Bożego Miłosierdzia.

Zobacz więcej —> “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” w parafii św. Faustyny w Łodzi – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Kochani Podatnicy w Polsce,proszę, pomóżcie nam wspólnie wybudować Dział Hospicjum Dziecięcego.Wystarczy przekazać 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Aniołów Miłosierdzia.s. Michaela Rak

Opublikowany przez Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas Piątek, 15 lutego 2019

 

Od kilku lat w parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi, w każdą 1. niedziele miesiąca na Mszy św. wieczornej, świadectwem wiary dzielą się członkowie działającej przy parafii wspólnoty charyzmatycznej “Skała”. Po 1. Łódzkim Kongresie Świętej Siostry Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia, podjęli oni decyzje, że od tej pory będą to świadectwa doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Pierwsza Msza św. ze świadectwem doświadczenia Bożego Miłosierdzia miała miejsce w niedzielę 4 listopada 2018 r.