Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 października 2022 w Krakowie – Spotkanie ...

22 października 2022 w Krakowie – Spotkanie “Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II”

– Św. Jan Paweł II zawsze gromadził młodzież wokół siebie. W dniu jego wspomnienia chcemy razem się spotkać i modlić – mówią przedstawicielki Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając na wydarzenie “Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II”, które w sobotę 22 października 2022 r. odbędzie się w sanktuarium na krakowskich Białych Morzach.

Wideo —> Archidiecezja Krakowska: Zaproszenie młodych na spotkanie Rady Konferencji Episkopatów Europy w Krakowie

Szczególny dzień w kalendarzu

22 października to szczególny dzień w kalendarzu Archidiecezji Krakowskiej. Tego dnia 44 lata temu na placu św. Piotra oficjalnie rozpoczął się pontyfikat papieża „z dalekiego kraju”, Jana Pawła II. Dzisiaj ten dzień to w archidiecezji uroczystość liturgiczna ku czci świętego, a w tym roku także dzień, w którym w sanktuarium na Białych Morzach spotkają się młodzi z całej naszej Archidiecezji, szczególnie ci, którzy wybierają się na ŚDM w Lizbonie.

Wydarzenie wpisuje się w uroczystości odpustowe, ale także w sympozjum poświęcone młodzieży, które organizowane jest w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy. Dlatego tego dnia młodym towarzyszyć będą ich rówieśnicy wraz z biskupami z różnych krajów Starego Kontynentu.

Święto młodych i KRoK do Lizbony

„Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” to wspólna inicjatywa Duszpasterstwa Młodzieży, Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Archidiecezji Krakowskiej. – Św. Jan Paweł II zawsze gromadził młodzież wokół siebie. W dniu jego wspomnienia chcemy razem się spotkać i modlić – tłumaczą organizatorzy. Kulminacyjnym momentem będzie suma odpustowa, której o godz. 16.30 przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Msza św. będzie transmitowana na antenie ⇒ TVP 3 Kraków.

Ponieważ to właśnie Papież Polak zainicjował Światowe Dni Młodzieży, przy tej okazji odbędzie się kolejny etap diecezjalnego przygotowania do przyszłorocznego spotkania w Lizbonie. Po Eucharystii o godz. 18.30 odbędzie się drugie spotkanie „KRoK do Lizbony” – Będziemy przygotowywać się wraz z młodzieżą, która wybiera się na Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Mamy tych kroków dziesięć, bo (przyp. red. od września) zostało dziesięć miesięcy. Teraz będzie już dziewięć, bo to nasz drugi krok – mówi bp Robert Chrząszcz, zachęcając do udziału w sobotnich wydarzeniach.

Nie lękajcie się!

Wieczór zakończy wspólne uwielbienie w duchu ŚDM, które prowadzone będzie przez młodych Archidiecezji Krakowskiej w różnych językach. – Chcemy podziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za wszelkie łaski, błogosławieństwo, jakim obdarza on szczególnie młodzież w tych czasach, które nie są łatwe, nie są proste. Z Bożą pomocą, chcemy coraz bardziej się wsłuchiwać w te słowa Jezusa, który mówił: „Nie lękajcie się!”. Jan Paweł II przypominał też te słowa i mówił: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – tłumaczy biskup, któremu towarzyszą one jako zawołanie biskupie.

Ostatnim punktem wydarzenia „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” będzie wspólnie odśpiewanie „Barki” o godz. 21.37.

W dniu liturgicznej uroczystości ku czci świętego w sanktuarium na Białych Morzach będzie można uczestniczyć we Mszy św. o godz. 8, 10 oraz 12, podczas której modlić będą się stypendyści Fundacji Jana Pawła II w Rzymie.

Wszelkie szczegóły nt. wydarzenia dostępne są na ⇒ Facebooku.

Info, foto i wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Młodzi u Jana Pawła. On czeka właśnie na Ciebie!

Zobacz też:

22 października – Wspomnienie św. Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia

Litania do św. Jana Pawła II

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja