Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 lutego 2024 – Obchody 93. rocznicy objawi...

22 lutego 2024 – Obchody 93. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

We czwartek 22 lutego 2024 r., w 93. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej, w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku główna rocznicowa Eucharystia sprawowana będzie o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Poprzedzi ją o godz. 16.30 Litania do Miłosierdzia Bożego.


Posłuchaj zapowiedzi wydarzeń rocznicowych w Płocku

Wideo —> Telewizja TRWAM / Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Informacje Dnia (TV TRWAM) – przygotowania do obchodów 93. rocznicy objawienia obrazu


“Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47)To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.”

Zobacz więcej —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Msze św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku będą sprawowane 22 lutego także o godz.: 6:30, 10.00 i 12.00. O godzinie 15:00 – odbędzie się modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy do godziny 20.00.

Na wszystkie Msze św. i nabożeństwa zapraszają siostry ze Zgromadzenia Miłosierdzia Bożego, z przełożoną domu s. Dianą Jadwigą Kuczek ISMM oraz rektor sanktuarium ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski.

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą tradycyjnie nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego z wielu miejscowości w Polsce. Wielu pielgrzymów z Warszawy i okolic przybywa też do bazyliki katedralnej płockiej, na Mszę św. i Drogę Krzyżową w intencji ojczyzny.

W ramach rocznicowych obchodów w dniach 19-21 lutego odbyły się rekolekcje, które poprowadził ks. dr Grzegorz Zakrzewski. Eucharystia z nauką rekolekcyjną odprawiana była o godzinie 17.00, a po niej adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie trwała do godziny 19.00.

Na terenie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w nim kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny. Odwiedzają je pielgrzymi z Polski i całego świata, rocznie około 14-15 tys. osób. W ciągu minionych 10 lat w miejscu pierwszego objawienia modlili się pielgrzymi z 74 krajów.

Od 2015 r. trwa kompleksowa rozbudowa sanktuarium.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku oraz KAI/niedziela.pl: Płock: 93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie

Obejrzyj spot:

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Bułeczki św. Siostry Faustyny – przygotowania


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

www.milosierdzieplock.pl


Zobacz też:

Kult Bożego Miłosierdzia

Obraz, którego autorem jest sam Jezus

Św. Faustyna i bł. ksiądz Michał Sopoćko – święci w duecie


Obejrzyj koniecznie:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego


W 2021 roku, z okazji 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraził łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku i tymi, którzy brali w niej udział za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

Cytował w nim słowa Jezusa, wypowiedziane do św. Siostry Faustyny 90 lat temu w Płocku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” i 5 lat później w Krakowie: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”…

Czytaj więcej —> Faustyna.pl: Papież Franciszek na rocznicę objawienia obrazu Jezusa