Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

20 czerwca 2021 zostają zniesione dyspensy od ucze...

20 czerwca 2021 zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej związane z pandemią Covid-19

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Od 20 czerwca 2021 r. dyspensy zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Zobacz też —> Święta nakazane w Polsce – Kiedy uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe?

W punkcie 2. Komunikatu z 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski możemy przeczytać:

“Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

Biskupi wyrażają głęboką łączność z osobami, których dotknęły skutki pandemii. Kierują słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym, w szczególności służbie zdrowia za oddaną posługę chorym i cierpiącym. Apelują do wszystkich wiernych o postawę wrażliwości i solidarności, a także okazywania wobec potrzebujących zwykłej, ludzkiej dobroci. Zwracają się do wszystkich kapłanów i duszpasterzy, by w czasie zbliżających się wakacji poświęcili hojnie swój czas rodzinom, dzieciom i młodzieży, pozwalając im doświadczyć bliskości Boga, radości Ewangelii i troski Kościoła.”

Info na podstawie —> episkopat.pl: 20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce (komunikat po obradach)


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: