Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

16. rocznica wizyty papieża Benedykta XVI w Sanktu...

16. rocznica wizyty papieża Benedykta XVI w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 27 maja 2022

W dniu 27 maja 2022 r. przypada 16. rocznica pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ojciec Święty modlił się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny, w kaplicy Wieczystej Adoracji, a w bazylice spotkał się z chorymi, którzy – jak powiedziałsą najbardziej wymownymi świadkami miłosierdzia Bożego i mają aktywny udział w zbawianiu świata.

**Rocznica papieskiej pielgrzymki Benedykta XVI**27 maja br. przypada 14. rocznica pielgrzymki papieża Benedykta XVI…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Poniedziałek, 25 maja 2020

 

Obejrzyj relację z wydarzenia —> na VOD.TVP.PL

Na audiencji generalnej w Rzymie tak wspominał tę pielgrzymkę do łagiewnickiego Sanktuarium: Miałem możliwość podkreślić, że tylko Boże miłosierdzie oświeca tajemnicę człowieka. (…) Kontemplując świetlane rany zmartwychwstałego Chrystusa, Siostra Faustyna Kowalska otrzymała orędzie ufności dla ludzkości, orędzie o Bożym miłosierdziu (…) Orędzie to jest rzeczywiście głównym przesłaniem naszych czasów: miłosierdzia jako Boża moc, jako granica dla zła całego świata.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica papieskiej pielgrzymki Benedykta XVI

Zobacz też:

Benedykt XVI w Sanktuarium (przemówienia)

Papieskie pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach


“Podróż Benedykta XVI do Polski śledziliśmy od samego początku. Żona podchodziła do niej bardziej “emocjonalnie”, ja “intelektualnie”. Od dawna rozczytując się w jego dziełach i ceniąc je za teologiczną głębię, połączoną z niebywałą jasnością przekazu, byłem ciekaw, jakie słowa kierował będzie do nas, Polaków.

Trzeciego dnia wizyty – 27 maja 2006 r. – Ojciec Święty miał przybyć do Krakowa Łagiewnik, by spotkać się z niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Tak się złożyło, że my też od 2,5 roku należeliśmy już do tej grupy…”

Przeczytaj świadectwo —> milosierdzie.pl: Henryk Bejda, W pewnych dłoniach Boga


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja