PODZIEL SIĘ

12 października 2019 – IV Ogólnopolska Pielg...

12 października 2019 – IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W sobotę 12 października 2019 r. o Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybędą osoby modlące się za kapłanów, w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zaproszenie na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka

Hasłem przewodnim spotkania są słowa: „Święty Jan Paweł II i Święta Siostra Faustyna – Apostołowie Miłosierdzia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a patronat medialny „Nasz Dziennik”.

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka rozpocznie się w Bazylice o godz. 9. Pół godziny później wierni odmówią różaniec w intencji kapłanów. Na godzinę 11 zaplanowano konferencję pt. „Modlitwa za kapłanów w świetle Dzienniczka św. Siostry Faustyny”, którą wygłosi siostra Elżbieta Siepak. Eucharystii o godz. 12 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi kard. Stanisław Dziwisz, który przekaże dla Apostolatu Margaretka relikwie św. Jana Pawła II. Pielgrzymi nawiedzą także kaplicę z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, a pielgrzymkę zakończy modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (15.00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się za kapłanów, zwłaszcza członków Apostolatu Margaretka oraz kapłanów otoczonych modlitwą. Zapraszamy równie serdecznie tych, którzy pragną dołączyć do modlitwy w margaretkach – mówi ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka i dodaje: – Niech ta pielgrzymka rozpali nas do gorliwej modlitwy za Kościół i kapłanów!

Info za —> milosierdze.pl: Małgorzata Pabis, IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka oraz apostolatmargaretka.pl: IV Ogólnopolska Pielgrzymka do Łagiewnik

Ogólnopolska pielgrzymka "Margaretek" do Łagiewnik12 października br., uczestnicy Apostolatu Margaretka z całej Polski…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Środa, 9 października 2019