Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

10 września 2022 w Łagiewnikach – XX Ogólnop...

10 września 2022 w Łagiewnikach – XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy

W sobotę 10 września 2022 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, odbędzie się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. sprawowana w Bazylice w samo południe pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Hasłem pielgrzymki są słowa: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój…”.

Zobacz —> Relację z Pielgrzymki

XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Łagiewnik - program

Jak informują organizatorzy pielgrzymki, rozpocznie się ona o godzinie 10 plenerową Drogą Krzyżową. Kolejnym punktem programu będzie przemarsz licznych pocztów sztandarowych, którym towarzyszyć będzie orkiestra kolejowa. Konferencję: „O pokój w sercu, rodzinie, Ojczyźnie do Miłosierdzia Bożego” wygłosi w Bazylice przed Mszą św. ks. Ryszard Marciniak, moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Pielgrzymi będą dziękować Bogu miłosiernemu za otrzymane dary i polecać sprawy Ojczyzny, pokoju na świecie, a szczególnie na Ukrainie, sprawy polskiej kolei, kolejarzy z rodzinami, rencistów, emerytów i prosić Boga o miłosierdzie i błogosławieństwo we wszystkich sprawach, które dotyczą całego kolejarskiego środowiska, a także aby dać świadectwo jako chrześcijanie w dzisiejszym świecie.

Najważniejszą częścią pielgrzymki jest uroczysta Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium z udziałem duszpasterzy kolejarzy pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Pielgrzymka zakończy się po nabożeństwie Godziny Miłosierdzia z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W czasie tej jubileuszowej pielgrzymki wspomnimy o owocach dotychczasowego pielgrzymowania kolejarzy, a między innymi o pociągu oraz szlaku papieskim, gdyż inicjatywa powstania tego pięknego dzieła miała miejsce właśnie podczas pielgrzymki kolejarzy do tego Sanktuarium 3 września 2005 roku, a już w czerwcu 2006 roku papież Benedykt XVI poświęcił i pobłogosławił pociąg – wyjaśniają organizatorzy pielgrzymki.

Rozkład jazdy pociągu papieskiego w dniu 10 września 2022 r. dla pielgrzymów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (opracowane i udostępnione w dniu 29.08.2022 r.)

Pociągi będą uruchomione w relacji Kraków Główny – Skawina – Kraków Główny, przy czym na trasie Kraków Sanktuarium jako pociągi służbowe.

Godziny odjazdów/przyjazdów:

1. Kraków Główny (odj.) 9:24, Kr. Podgórze (odj.) 9:29, Kr. Łagiewniki (przyj.) 9:33, Kr. Sankt. (przyj.) 9:35

2. Kraków Główny (odj.) 11:08, Kr. Podgórze (odj.) 11:13, Kr. Łagiewniki (przyj.) 11:17, Kr. Sankt. (przyj.) 11:19

3. Kr. Sanktuarium (odj.) 14:41, Kr. Łagiewniki (odj.) 14:44, Kr. Podgórze (przyj.) 14:50. Kr. Gł. 14:56

4. Kr. Sanktuarium (odj.) 15:59, Kr. Łagiewniki (odj.) 16:02, Kr. Podgórze (przyj.) 16:06. Kr. Gł. 16:11

Przejazd dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę jest bezpłatny.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Łagiewnik – zapowiedź


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja