Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Życzenia na nowy rok szkolny 2022/2023 – Abp...

Życzenia na nowy rok szkolny 2022/2023 – Abp Stanisław Gądecki i abp Marek Jędraszewski

Życzenia na nowy rok szkolny 2022/2023 dla uczniów, rodziców i pracowników szkół złożył abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski życzy wszystkim rozwoju talentów, które od Boga otrzymali i którymi mogą służyć drugiemu człowiekowi. – Z całego serca życzę wam  pełnego radości nowego roku. Niech to będzie czas spełniania oczekiwań, osiągania nowych sukcesów w wiedzy i w ukochaniu naszej Ojczyzny – powiedział abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, składając życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


– Chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich, którzy tworzą szkołę to znaczy dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, także dla katechetów, no i – najważniejsze – dla samych uczniów – powiedział abp Gądecki z okazji rozpoczynającego się 1 września 2022 r. nowego roku szkolnego.

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że rok szkolny jest „czasem błogosławionym, ponieważ jest czasem rozwoju”. – Życzę, aby ten moment w życiu każdego z was przebiegał w zdrowiu, pomyślności i żeby można było swoim talentem służyć innemu człowiekowi – dodał.

Posłuchaj abpa Stanisława Gądeckiego:

Nawiązując do ewangelicznej przypowieści o talentach, abp Gądecki wyjaśnił, że nie jest ważna ilość posiadanych zdolności, ale to, czy je maksymalnie rozwijamy, pomnażamy. „Gdy jesteśmy uczniami, to nie możemy czuć się w jakiś sposób upokorzeni mniejszą ilością talentów, bo Pan Bóg nie patrzy na to, ile talentów przekazał człowiekowi, tylko chce od niego 100 procent więcej” – powiedział. Wskazał też, by nie koncentrować się tylko na tym, co dana umiejętność znaczy dla mnie, ale na ile może być ona użyteczna dla dobra innych.

Info i audio na podstawie —> BP KEP/episkopat.pl: Życzenia Przewodniczącego Episkopatu na nowy rok szkolny

Zobacz też:

Słowo Komisji Wychowania Katolickiego KEP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023

Biskupi na XII Tydzień Wychowania: Kształtujmy serca własne i bliźnich w oparciu o Ewangelię


– Z całego serca życzę wam  pełnego radości nowego roku. Niech to będzie czas spełniania oczekiwań, osiągania nowych sukcesów w wiedzy i w ukochaniu naszej Ojczyzny – mówił abp Marek Jędraszewski, składając w dniu 31 sierpnia 2022 r. życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom.

– Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jest do wyzwanie, radość i smutek – bo skończyły się wakacje – ale też okazja, żeby spotkać się w gronach koleżeńskich i przyjacielskich (…). Z całego serca życzę wam  pełnego radości nowego roku. Niech to będzie czas spełniania oczekiwań, osiągania nowych sukcesów w wiedzy i w ukochaniu naszej Ojczyzny – powiedział metropolita i zaznaczył, że poznawanie historii, kultury i przyrody naszego kraju sprawia, że jeszcze bardziej cieszymy się z faktu, że jesteśmy Polakami.

Na zakończenie arcybiskup zwrócił uwagę na sytuację dzieci z Ukrainy – Niech między wami będą więzi życzliwości, solidarności i dobroci – prosił.

Info i wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Życzenia abp. Marka Jędraszewskiego na nowy rok szkolny 2022/2023

Zobacz też —> Caritas dla uczniów z Polski i Ukrainy


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja