PODZIEL SIĘ

#ZapytajBiskupa – inicjatywa KAI i Dzieła No...

#ZapytajBiskupa – inicjatywa KAI i Dzieła Nowego Tysiąclecia przed Synodem Biskupów

Papież w Polsce – Modlitewne czuwanie Franciszka z młodzieżą na Campus Misericordiae – 30 lipca 2016

#ZapytajBiskupa, to projekt, w ramach którego młodzi Polacy wspólnie przeprowadzą „wywiad-rzekę” z polskimi biskupami. Do końca czerwca 2018 r. KAI i Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierają propozycje pytań od młodzieży, na które następnie odpowiedzą hierarchowie.

Pytania do biskupów przesyłać można do końca czerwca.

Opublikowany przez Katolicka Agencja Informacyjna / KAI 13 maja 2018

 

– Praca z młodzieżą jest bardzo ciekawa, ale zakłada też możliwość i umiejętność wsłuchiwania się w pytania i problemy młodych ludzi. Dlatego dobrze, jeśli młodzież tymi pytaniami się z nami podzieli, a księża biskupi na pewno odpowiedzą – mówi KAI bp Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski zapewnia, że san z przyjemnością sam odpowie na pytania młodych ludzi, przygotowane w ramach projektu #ZapytajBiskupa.

Wspólny projekt KAI i Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zatytułowany #ZapytajBiskupa, to kolejna inicjatywa podjęta wspólnie w ramach cyklu „Młodzi od A do Ż”. Formuła jest niezwykle prosta: do końca czerwca młodzież z całej Polski może nadsyłać propozycje pytań do biskupów, za pomocą specjalnie przygotowanego formularza internetowego. Następnie, spośród nadesłanych propozycji zostanie wybranych 100, które zostaną zadane polskim hierarchom.

– Mam nadzieję, że ten projekt jeszcze bardziej pozwoli zobaczyć Kościołowi czym żyją i jakie pytania zadają sobie młodzi ludzie, a samym młodym, zwłaszcza tym, którym do Kościoła „nie po drodze”, pokaże, że mogą w nim znaleźć odpowiedzi na to, czym żyją i co ich nurtuje. Nawet jeśli nie wyczerpujące, to takie, które zachęca ich do dalszej rozmowy – mówi dziennikarka KAI Dorota Abdelmoula, pomysłodawczyni akcji #ZapytajBiskupa.

Propozycje pytań można nadsyłać do końca czerwca, korzystając z formularza: https://goo.gl/forms/MFJNowjUNo6ECoGX2

Info za —> abd / Warszawa (KAI) / episkopat.pl: #ZapytajBiskupa – nowa inicjatywa KAI i FDNT przed Synodem Biskupów