Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wigilia Paschalna 2022 w Sanktuarium Bożego Miłosi...

Wigilia Paschalna 2022 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 16 kwietnia 2022

Zmartwychwstanie nie minęło. Dociera do nas i nas przemienia. Przez chrzest, który włącza nas w Ciało Jezusa, otrzymujemy nowy wymiar życia. Garniemy się do Zmartwychwstałego Pana, a On chwyta nas mocno – szczególnie wtedy, gdy nasze ręce słabną, gdy nasze serca chłodnieją. Zmartwychwstały Pan wychodzi na nasze drogi życia ze słowami: „Witajcie” – mówił w sobotę 16 kwietnia 2022 r., w czasie liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach bp Jan Zając.

Zobacz też:

Wielkanocne życzenia Rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, ks. Zbigniewa Bielasa

“Doświadczyć miłosierdzia” – IX stacja przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Łagiewniki, 17 kwietnia 2022

Zobacz fotorelację ↓

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Jak podkreślał w homilii bp Zając, także my – jak Jezus – mamy z martwych powstać i z Panem Bogiem królować. – Jezus przychodzi do nas, aby wziąć nas za rękę i wyrwać nas ze szponów lęków. Chce nas uwolnić z pułapki bycia chrześcijaninem, który nie ma nadziei. Żyjącym tak, jakby Pan nie zmartwychwstał, a nasze problemy stanowiły centrum życia – mówił i dodawał, że problemy były i będą zawsze, ale tej nocy trzeba oświecić te problemy światłem Zmartwychwstałego. – Ciemności i lęki nie powinny przyciągać wzroku duszy i zawładnąć sercem. Przecież Pan zmartwychwstał. On jest naszą największą radością. Jest zawsze przy nas i nigdy nas nie zawiedzie. To jest fundament nadziei, która nie jest zwykłym optymizmem, ani życzliwą zachętą, aby dodać odwagi. Nadzieja chrześcijańska jest darem, którym obdarza nas Bóg, jeśli otwieramy się na Niego. I ta nadzieja nie zawodzi – zaznaczył kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Posłuchaj homilii bpa Jana Zająca:

Na koniec Eucharystii ks. Zbigniew Bielas wyraził radość, że w tym roku – po czasie pandemii – można było już pięknie przeżyć Triduum Paschalne. Podziękował wszystkim za organizację uroczystości i zebranym w świątyni złożył życzenia, przypominając słowa, jakie w „Dzienniczku” zapisała św. Siostra Faustyna: „Zmartwychwstanę w Jezusie, ale muszę wpierw w Nim żyć. Jeżeli nie rozłączę się z krzyżem, wtenczas okaże się we mnie Ewangelia. Wszystkie moje niedostatki uzupełnia Jezus we mnie. Jego łaska, która działa nieustannie”. – Wpatrując się w oblicze Miłosiernego Jezusa, życzymy w tym jakże niespokojnym czasie, daru pokoju, szczęścia i nadziei, która płynie ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Obdarzeni paschalną radością nieśmy ją tym, których dzisiaj Boża Opatrzność stawia na naszych drogach życia. Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego wydarzenia przepełnia nasze serca – powiedział ks. Bielas.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis | Rzecznik Prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Liturgia Wigilii Paschalnej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja