Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

W Święto Dziękczynienia wprowadzenie relikwii św. ...

W Święto Dziękczynienia wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do Świątyni Opatrzności Bożej – 3 czerwca 2018

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędą się uroczystości 11. Święta Dziękczynienia, pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość”. W porannej pielgrzymce z placu Piłsudskiego do Wilanowa będą w tym roku niesione relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia, które dołączą do znajdujących się już w Świątyni relikwii dziewięciorga polskich świętych i błogosławionych orędujących do Stwórcy za nami i za naszą Ojczyzną.

Nowenna przed Świętem Dziękczynienia25 maja br. w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz innych kościołach…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska 24 maja 2018

 

Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia będą jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli.  Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski nadchodzące Święto Dziękczynienia ma charakter ogólnopolski i będzie obchodzone we wszystkich diecezjach i parafiach.

W świątyni Opatrzności Bożej uroczystej Eucharystii o godzinie 12.00, w czasie której zostaną wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny, przewodniczyć będzie prymas Polski abp Wojciech Polak. Mszę św. poprzedzi tradycyjna pielgrzymka tym razem z relikwiami Apostołki Bożego Miłosierdzia, która wyruszy z pl. Marszałka J. Piłsudskiego o godzinie 8.00.

O tym, w jaki sposób inspirować się postacią św Faustyny w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, wskazała w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną s. Elżbieta Siepak ze zgromadzenia sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. – W kontekście tego wydarzenia 3 czerwca, należy wspomnieć o trzech aspektach duchowego bogactwa s. Faustyny: pierwszy, to jej miejsce w planach Opatrzności Bożej, drugi kontekst, to ojczyzna, a trzeci: dziękczynienie – przypominała. Zwróciła uwagę m.in. na fragment „Dzienniczka”, w którym święta zapewnia, że nie ma dnia, w którym nie modliłaby się za ojczyznę i, że polecenie tej modlitwy zostało jej objawione przez Maryję i Jezusa. S. Siepak przypomniała też fragment objawienia mówiący o iskrze miłosierdzia, która wyjdzie z Polski i przypomniała, że „s. Faustyna nie tylko modliła się za Polskę, ale też była i jest niezwykle aktywnym ambasadorem naszego kraju”.

Więcej  —> KAI/Archidiecezja Warszawska: Relikwie św. Faustyny zostaną wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej

Święto Dziękczynienia trwać będzie cały dzień. Po pielgrzymce i Eucharystii przewidziane jest otwarcie „Miasteczka dla dzieci i gry rodzinnej”, o 14.00 – Festiwal muzyczny z udziałem: Mały Chór Wielkich Serc, Maleo Reggae Rockers, Magda Anioł, Marcin i Lidia Pospieszalscy, Mieczysław Szcześniak, Raz Dwa Trzy, a o 20.30 – Wieczór Uwielbienia Gospel Rain. O godzinie 15.00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a na zakończenie Święta Miłosierdzia o 21.37 modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz iluminacja Świątyni Opatrzności Bożej.

Info za —> Faustyna.pl: Święto Dziękczynienia – wprowadzenie relikwii św. Faustyny | centrumopatrznosci.pl: Św. Faustyna – dar Boga dla naszej epoki