Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze R...

Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze – Program obchodów w dniach 14-15 sierpnia 2021

Ojcowie Paulini zapraszają do uczestnictwa w obchodach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 2021 na Jasnej Górze. Tegoroczna uroczystość Wniebowzięcia NMP upływać będzie na wielkim dziękczynieniu za VI Światowe Dni Młodzieży w 30. rocznicę tego przełomowego wydarzenia, które pod przewodnictwem św. Jana Pawła II odbyło się w Częstochowie w 1991 r.

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Paulinów: Suma Pontyfikalna, Błogosławieństwo Tablicy „CUD NAD WISŁĄ” Szczyt 11:00 – Niedziela 15.08.2021

♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja


Obchodzona 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP to na Jasnej Górze jeden z największych odpustów. Tysiące pielgrzymów, głównie pieszych, przybywa, by spotkać się z Jasnogórską Maryją. Świętowanie rozpoczyna się już kilka dni wcześniej, kiedy wchodzą duże diecezjalne pielgrzymki. Każdej z nich towarzyszą księża biskupi, którzy celebrują uroczyste Msze św.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2021 o godz. 8.00 sprawowana będzie na Szczycie Msza św. z udziałem uczestników pieszych pielgrzymek warszawskich. Przyjdzie ich osiem: 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza, Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, grupy „17” Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, Pielgrzymka Żołnierzy, Niepełnosprawnych, Strażaków, Warszawsko – Praska Pielgrzymka Piesza i Pielgrzymka Tradycji Katolickiej. Eucharystii przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski a homilię wygłosi o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

Główna Suma odpustowa z poświęceniem ziół i kwiatów odprawiona zostanie 15 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem i z kazaniem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

O godz. 18.30 Wałami Jasnej Góry przejdzie Procesja Eucharystyczna, po której o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św.

W obchodzone, 15 sierpnia, święto Wojska Polskiego Apel Jasnogórski o 21.00 poprowadzi bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego i wezmą w nim udział reprezentanci Wojska Polskiego. Po Apelu na placu przed Szczytem w rocznicę „Cudu nad Wisłą” oddane zostaną salwy armatnie.

Święto Wojska Polskiego – transmisja z Kaplicy Cudownego Obrazu

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Paulinów: Kaplica Cudownego Obrazu – Święto Wojska Polskiego – Jasna Góra 15.08.2021

Tak, jak w 1991r. i teraz zabrzmi „Abba Ojcze” wyśpiewane przez pielgrzymów i polskich artystów. 13-14 sierpnia na Jasnej Górze odbędzie się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy organizowany przez Telewizję Polską. Początek koncertów o godz. 20.15.Wstęp jest bezpłatny.  W drugim jego dniu artyści zaprezentują utwory szczególnie bliskie sercu św. Jana Pawła II, a pątnicy i częstochowianie będą mogli razem je wyśpiewać, tworząc wielką wspólnotę. W ramach koncertu „Abba Ojcze – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” usłyszymy m.in.: Halinę Mlynkovą, zespół Pectus, Edytę Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Mietka Szcześniaka, Halinę Frąckowiak, Piotra Cugowskiego.

Na placu przed szczytem stoi już wielkich rozmiarów scena i jak podkreślają paulini, ponieważ wydarzenie odbywa się na wolnym powietrzu, to miejsce znajdzie się tu dla każdego.

Zobacz więcej —> “Jasna Strona Mocy” – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej 13-14 sierpnia 2021 na Jasnej Górze i w TVP – Zaproszenie

W Kościele uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzona jest od V wieku. Wywodzi się ona z przeświadczenia, że Maryja nie umarła jak zwykły człowiek lecz została zabrana do nieba. W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. W niektórych rejonach Polski błogosławi się wiązanki kwiatów i ziół.

W całym kraju święto to jest obchodzone bardzo uroczyście, jednak najbardziej na Jasnej Górze, dokąd zmierzają pielgrzymki z całej Polski.

Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny decyzją komunistycznych władz, w 1955 r. przestał być dniem wolnym od pracy. W maju 1989 r. Sejm RP przywrócił to święto jako dzień ustawowo wolny od pracy.

Paulini, przypominając o konieczności zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, zapraszają na Jasną Górę.


Program uroczystości Wniebowzięcia NMP 2021 na Jasnej Górze

Sobota, 14 sierpnia 2021 – wigilia uroczystości

18.00 – Msza św. – przewodniczy kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski; powitanie – o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry /Szczyt jasnogórski/

20.15 – “Jasna Strona Mocy” Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej – Koncert: ABBA OJCZE – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II usłyszymy m.in.: Halinę Mlynkovą, zespół Pectus, Halinę Frąckowiak, Piotra Cugowskiego.

Niedziela, 15 sierpnia 2021 – uroczystość Wniebowzięcia NMP

5.30 – Godzinki

6.00 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej
Msza św. z homilią

8.00 – Msza św. dla uczestników warszawskich pielgrzymek pieszych – przewodniczy kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski; homilia – o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry /Szczyt jasnogórski/

8.00 – Msza św. w języku angielskim /Kaplica Matki Bożej/

11.00 – Suma Pontyfikalna – przewodniczy i homilię głosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski /Szczyt jasnogórski/ Transmisja TV Trwam
Poświęcenie ziół

Przed Mszą św. poświęcenie tablicy upamiętniającej “Cud nad Wisłą”

18.30 – Procesja Eucharystyczna /Wały/

19.00 – Msza św. – abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

21.00 – Apel Jasnogórski – bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego – Święto Wojska Polskiego /udział reprezentacji Wojska Polskiego /Kaplica Matki Bożej/
po Apelu – salwy armatnie na placu przed Szczytem w rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

Info na podstawie —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – program


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:


Aktualności z Jasnej Góry na Twitterze: