Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowy...

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018

Główne obchody przypadającego w niedzielę 18 listopada 2018 r. Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych będą miały miejsce jak co roku w Zabawie koło Tarnowa, miejscu związanym z bł. Karoliną Kózkówną.

Podczas tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie w intencji osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych.

Wideo —> CIBRD: Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 2017

W niedzielę 18 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Przy pomniku Przejście nastąpi zaś zapalenie symbolicznego światła oraz posadzenie drzewa pamięci. Wcześniej, w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 10.30 rozpocznie się koncert i wypominki.

18 listopada przypada także 104. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. O 13.00 w Zabawie będzie Msza św. dla pielgrzymów, a o 15.00 w Wał – Rudzie odbędzie się Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa dziewicy i męczennicy. W Eucharystii będzie także można uczestniczyć o godz. 18.00.

Od 19 do 21 listopada w Sanktuarium odbędą się również rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie oraz warsztaty terapeutyczne dla ofiar i rodzin wypadków drogowych.

Zobacz więcej —> ekai.pl:  Zabawa: w niedzielę w sanktuarium bł. Karoliny będą się modlić rodziny ofiar wypadków drogowych

Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych są: Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody organizuje także Krajowy Duszpasterz Kierowców i Miva Polska.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w piątek, 16 listopada, w Dąbrowie Tarnowskiej, programem edukacyjnym Road Show. W jego ramach miejscowa młodzież spotkała się m.in. z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia.

W sobotę, 17 listopada o godz. 12.30 w Zabawie rozpoczęło się seminarium naukowe „Pomoc ofiarom wypadków drogowych”, a o 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – oratorium dedykowane ofiarom wypadków drogowych.

Serwis internetowy Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście” —> www.przejscie.com

Info za —> KAI/ www.przejscie.com/ BP KEP: Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018

Opublikowany przez Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie Piątek, 26 października 2018