PODZIEL SIĘ

Spotkanie Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej...

Spotkanie Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej z abp. Markiem Jędraszewskim – 6 listopada 2018

W dniu 6 listopada 2018 r. w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań Rady Młodzieży z abp Markiem Jędraszewskim. Młodzi opowiadali o tym, co udało się zrobić przez pierwsze pół roku działalności rady, a jakie wyzwania wciąż stoją przed nią i przed Archidiecezją.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa. Następnie przedstawiciele młodzieży poruszyli temat rekolekcji wakacyjnych oraz ośrodków, w których się one odbywają. Prosząc arcybiskupa o wsparcie na tym polu, podkreślali, że rekolekcje są dla wielu ich rówieśników najważniejszym punktem wakacyjnego wypoczynku.

Młodzi podsumowali również wrześniowe wydarzenie SMAK. Pierwsze Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zgromadziło kilka tysięcy uczestników, którzy wspólnie bawili się i uwielbiali Boga na krakowskich Białych Morzach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wokalne z zespołem niemaGotu, konferencja ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz wieczorny koncert, natomiast podczas Eucharystii pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego modliło się wspólnie ponad 2500 młodych z całej Archidiecezji. Spotkanie Młodzieży odbyło się w ramach obchodów 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Rada przedstawiła również tzw. „Support dla Synodu”, wydarzenie będące inicjatywą zakonów i młodzieży, które swoją modlitwą wspierały odbywające się w październiku zgromadzenie biskupów. Młodzi Archidiecezji Krakowskiej brali także udział w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Następnie poruszony został temat nadużyć wobec dzieci i młodzieży. Arcybiskup podkreślił, że jest on niezwykle ważny i konieczna jest przede wszystkim prewencja oraz niezbędne będzie przygotowanie zasad dla księży, animatorów i opiekunów młodzieży, aby uświadamiać, jakich zachowań unikać. Iwona Jeleń, przedstawicielka Góry Dobra, zarysowała również plan cyklu rozwojowego dla liderów parafialnych, w ramach którego młodzi mają uczyć się jak działać aktywnie w swoich parafiach, ale w oparciu o mocne filary wiary. Pierwszy kurs będzie rozwijał temat przełamywania barier, aby mieć odwagę wychodzić do ludzi.

Następnie ks. Łukasz Michalczewski, duszpasterz młodzieży, przedstawił krótko, jak przebiegają przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie oraz do tzw. „Panamy w Krakowie”, czyli alternatywy przygotowanej z myślą o tych, którzy zostają w tym czasie w Polsce. Spotkanie zakończyło słowo metropolity. Arcybiskup wyraził wdzięczność za zatroskanie rady Młodym Kościołem naszej diecezji. Życzył również, aby młodzieży w dalszej pracy nadal towarzyszył uśmiech i optymizm.

17 grudnia br. Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej spotka się z abp Markiem Jędraszewskim na przedświątecznym spotkaniu opłatkowym, a kolejne spotkanie cykliczne obędzie się 19 lutego 2019 r.

Info i foto za —> Karolina Zając |  Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej: Spotkanie Rady Młodzieży z abp Markiem Jędraszewskim

Nie możesz lecieć do Panamy?Nic nie szkodzi. Zostań z nami i przeżyj „Panamę w Krakowie”. Rejestracja startuje dzisiaj…

Opublikowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej Sobota, 10 listopada 2018