Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Świątyni Opatrznoś...

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

W przededniu niedzieli Chrystusa Króla, w sobotę 20 listopada 2021 r., młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się na Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej. Podczas spotkania m.in. wysłuchają świadectw, wezmą udział w adoracji oraz Mszy świętej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00, a w południe, o godz. 12:00, zwieńczy je uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Młodzi spotkają się w sobotę 20 listopada 2021, w przededniu niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, kiedy przypada 36. Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.

Hasło tegorocznego ŚDM “Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” pochodzi z Dziejów Apostolskich. To słowa, które Jezus wypowiedział po nawróceniu św. Pawła i to właśnie ten fragment wyznaczy przebieg całego spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej.

– Chcemy, aby ten dzień był przede wszystkim modlitwą, aby Duch Święty uzdolnił nas do bycia świadkiem Chrystusa, a potem, żebyśmy potrafili świadczyć na różnych płaszczyznach – swoim życiem, ale też na poziomie znajomości Boga i Ewangelii. Bez tego nie da się świadczyć życiem. To musi objąć całego człowieka – mówi ks. Zbigniew Sawiak, rejonowy duszpasterz duszpasterz młodzieży.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi, którzy formują się we wspólnotach parafialnych: lektorzy, ministranci, duszpasterstwa młodzieży i akademickie, ale też uczniowie szkół średnich.

Podczas spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej wysłuchają świadectwa 25-letniego Bartka oraz wezmą w adoracji połączonej z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi schola z duszpasterstwa akademickiego “Sandał”.

To spotkanie będzie również uroczystym zakończeniem Pielgrzymkowej Sztafety Młodych. Od końca października młodzi odwiedzali archikatedrę warszawską, aby podziękować za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Dzięki pielgrzymce nastąpiła integracja między parafiami, czego od kilku lat nie mieliśmy. Ufam, że będą z tego owoce. Chciałbym to powtarzać w innych miejscach – mówi ks. Sawiak.

Po raz pierwszy, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach będzie obchodzony w niedzielę Chrystusa Króla, 21 listopada.

Info za —> kh/archwwa.pl: Młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej. Wysłuchają świadectw i wezmą udział we wspólnej modlitwie

Transmisja online 24h ze Świątyni Opatrzności Bożej:

Zobacz też —> Orędzie papieża Franciszka na 36. Światowy Dzień Młodzieży – Niedziela, 21 listopada 2021


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja