Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

IV edycja akcji „Polak z Sercem”

Polak z Sercem 2021

Nasza myśl, jako chrześcijan, biegnie ku tym, którzy potrzebują pomocy – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski 10 listopada w Warszawie, w przeddzień rozpoczęcia czwartej edycji akcji „Polak z Sercem”. Jej organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.  

Akcja „Polak z sercem” to inicjatywa, której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W jej ramach, od 11 do 21 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar przed kościołami i na ulicach polskich miast. Akcję będzie koordynowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Zobacz —> Fotorelację z konferencji prasowej w Warszawie, 10 listopada 2021


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!

„To jest piękne świadectwo młodzieży polskiej formowanej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży” – podkreślił bp Artur Miziński podczas spotkania inaugurującego akcję „Polak z Sercem”. Podziękował też młodym za pomysł i realizację tej inicjatywy, która odbywa się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Sekretarz Generalny Episkopatu nawiązał też do obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Ubogich. Przypomniał, że papież Franciszek w orędziu na ten dzień uwrażliwia nas na najbardziej potrzebujących.

Więcej informacji na stronie —> www.ksm.org.pl

Jak poinformowali przedstawiciele KSM, w ramach akcji „Polak z Sercem”, oprócz zbiórki ofiar do puszek, będzie też trwała zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych rodaków z Kresów. E-Daromat zostanie uruchomiony 11 listopada w Święto Niepodległości pod adresem www.polakzsercem.pl. Polaków na Wschodzie będzie można wesprzeć też za pomocą charytatywnego SMS-a o treści KRESY wysyłanego pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Wielki finał akcji odbędzie się 15 stycznia 2022 roku.

W poprzedniej edycji akcji, do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tysięcy złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin na Wschodzie oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Posłuchaj materiałów audio z konferencji prasowej

Fot. www.episkopat.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja