Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni ...

Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie przełożone na rok 2022 i 2023

W dniu 20 kwietnia 2020 r. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie zostaną przełożone o rok względem planowanej wcześniej daty.

Opublikowany przez Konferencja Episkopatu Polski Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

 

W związku z obecną sytuacją Ojciec Święty wraz z Dykasterium ds. Świeckich, Rodziny i Życia przełożył o rok: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie z czerwca 2021 r. na czerwiec 2022, Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z sierpnia 2022 na sierpień 2023.

Info na podstawie —> episkopat.pl: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie przełożone o rok

Zmiana terminu Światowych Dni Młodzieży

Zmiana terminu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie na 2⃣0⃣2⃣3⃣ r. ☝ To ważna decyzja Papieża z uwagi na pandemię koronawirusa.Decyzja nie oznacza, że coś jest zawieszone. Przygotowania do ŚDM w Lizbonie wciąż trwają❗W parafiach powstają grupy, które szykują się do wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata 🌎 A my przypominamy, że pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był papież Jan Paweł II – W Was młodych jest NADZIEJA – mówił.⬇ W innym terminie odbędzie się też Światowe Spotkanie Rodzin.

Opublikowany przez Okiem Wiary TVP Środa, 22 kwietnia 2020