Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Przychodzisz Panie #mimoDrzwiZamkniętych...

“Przychodzisz Panie #mimoDrzwiZamkniętych” – Muzyczny projekt wielkanocny młodych archidiecezji krakowskiej w czasie epidemii

Od 12 marca 2020 r. trwa internetowa akcja Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej #mimoDrzwiZamknietych. Na Wielkanoc młodzi i ich duszpasterze nagrali wspólnie własną aranżację piosenki Leopolda Twardowskiego „Przychodzisz Panie” – premiera klipu odbyła się Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia 2020.

Wideo / twórcy projektu: Młodzi Archidiecezji Krakowskiej: Przychodzisz Panie #mimoDrzwiZamknietych

Akcja #mimoDrzwiZamknietych to odpowiedź krakowskich duszpasterzy młodzieży na sytuację, w której młodzież znalazła się wskutek zamknięcia szkół i konieczności spędzania dużej ilości czasu w domu. Od początku rozpoczęli z młodymi codzienną modlitwę i post, a kolejne dni przyniosły wiele inicjatyw podejmowanych przez wspólnoty w całej Polsce, oznaczane w mediach społecznościowych przez hashtag #mimoDrzwiZamknietych.

Już w pierwszym tygodniu akcji pojawił się pomysł, aby nagrać wspólnie piosenkę kojarzącą się bezpośrednio z hasłem akcji – utwór Leopolda Twardowskiego pt. „Przychodzisz Panie”. W grupie „Młodzi Archidiecezji Krakowskiej” na Facebooku rozpoczęło się kompletowanie orkiestry i chóru z młodych ludzi, którzy w większości wcześniej się nie znali. Całość projektu rozpoczął i koordynował ks. Marcin Filar – zastępca duszpasterza młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, a aranżacją muzyczną i kontaktem z nagrywającymi zajęła się Beata Mirochna – animatorka Ruchu Światło-Życie. W projekt zaangażowało się łącznie 54 osoby – w tym 28 wokalistów, 15 instrumentalistów oraz ci, którzy zajęli się obróbką techniczną piosenki i teledysku. Należą oni do wszystkich ruchów i wspólnot młodzieżowych działających w Archidiecezji Krakowskiej. Radość z powstania tej wersji utworu wyraził sam jego autor, pan Leopold Twardowski.

Premiera klipu w Niedzielę Zmartwychwstania wynika bezpośrednio z tekstu utworu i sytuacji, w której się znaleźliśmy. Z powodu epidemii jesteśmy zamknięci jak apostołowie w Wieczerniku i oczekujemy przyjścia z mocą Zmartwychwstałego. Młodzież zaangażowana w projekt ufa, że dzięki tej piosence w świat pójdzie z nową mocą orędzie o Zmartwychwstaniu i związana z nim nadzieja, której wszyscy potrzebujemy. Klip do odsłuchania i zobaczenia na facebookowym profilu Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz na kanale Duszpasterstwa w serwisie YouTube.

Akcja #mimoDrzwiZamknietych prowadzona przez duszpasterstwo młodzieży potrwa tak długo, jak długo z powodu epidemii nie będzie możliwe wyjście z domu. Już niebawem kolejne inicjatywy w ramach tych działań.

Info za —> Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej/diecezja.pl: Młodzież Archidiecezji Krakowskiej nagrała piosenkę „Przychodzisz Panie #mimoDrzwiZamknietych”

Opublikowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej Czwartek, 26 marca 2020