Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie “Warszawa modli się za misje i prz...

Spotkanie “Warszawa modli się za misje i prześladowanych – Sri Lanka”, 6 maja 2019 – Zaproszenie

Zespół Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Warszawa modli się za misje i prześladowanych”, które odbędzie się w poniedziałek 6 maja 2019 r. o godzinie 19:00 w Ośrodku przy ul. Korowodu 20 na warszawskim Ursynowie.

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Wtorek, 30 kwietnia 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku

Tym razem modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Sri Lanki. W Niedzielę Wielkanocną w zamachach zginęło tam 250 osób. Zamachowcy samobójcy dokonali serii ataków na kościoły i luksusowe hotele. Chrześcijanie zgromadzeni na modlitwie stali się ofiarami okrutnej przemocy. Były to największe ataki w tym kraju od 2009 roku, kiedy to zakończyła się wojna domowa. Sytuacja w kraju jest niestabilna, władze ostrzegają, że może dojść do kolejnych ataków.

Papież Franciszek apeluje o modlitwę i solidarność: „Pragnę ponownie wyrazić moją duchową i ojcowską bliskość z mieszkańcami Sri Lanki. Modlę się za bardzo liczne ofiary i rannych. Proszę wszystkich, aby bez wahania ofiarowali temu umiłowanemu krajowi wszelką niezbędną pomoc”.

Zapraszamy do modlitwy w intencji ofiar, ich rodzin i mieszkańców Sri Lanki. Przyjdź w najbliższy poniedziałek – 6 maja do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i razem z nami módl się o pokój oraz w intencji osób pokrzywdzonych przez ataki terrorystyczne lub włącz się duchowo do akcji. Spotkanie zaczynamy o godzinie 19.00.

– piszą Organizatorzy.

Info za —> misjesalezjanie.pl: Warszawa modli się za misje i prześladowanych – Sri Lanka

Misjonarze z Murunkan na Sri Lance prowadzą Centrum Młodzieżowe, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa, liceum oraz oratorium. Celem Projektu 567 jest modernizacja Centrum Młodzieżowego oraz wsparcie finansowe na cele edukacyjne dla najbardziej potrzebujących uczniów. Wspólnie z nami możesz wspierać Projekt 567!

Czytaj więcej —> misjesalezjanie.pl: Wsparcie finansowe dla uczniów z Centrum Młodzieżowego Don Bosco na Sri Lance w Murunkan