Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

19. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalski...

19. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej i ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego przez Jana Pawła II – 30 kwietnia 2019

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. przypada 19. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia – apostołki Bożego Miłosierdzia, przez św. Jana Pawła II. Kanonizacja miała miejsce na placu św. Piotra w Rzymie i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w 2000 roku.

Siostra Faustyna opisała to wydarzenie z detalami ponad 60 lat wcześniej, pod koniec marca 1937 roku (Dz. 1044-10480). Kto był uczestnikiem tych wydarzeń, wie, że ta wizja dokładnie się spełniła…

Rocznica kanonizacji Siostry Faustyny30 kwietnia br. przypada 19. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej ze…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

W tym dniu, 30 kwietnia 2000 roku, papież Jan Paweł II wprowadził Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła i orędzie Miłosierdzia przekazane przez św. Siostrę Faustynę dał całemu Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary.

Świadectwo cudownego uzdrowienia badane do kanonizacji, opis tego wydarzenia oraz kanonizacyjna homilia Ojca Świętego na stronie: faustyna.pl.

Czytaj całość —> Faustyna.pl: Rocznica kanonizacji św. Siostry Faustyny

Zobacz też —> 18 kwietnia 2019 – 26. rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny przez papieża Jana Pawła II

Z homilii kanonizacyjnej, wygłoszonej przez św. Jana Pawła II:

… Doznaję dziś naprawdę wielkiej radości, ukazując całemu Kościołowi jako dar Boży dla naszych czasów życie i świadectwo Siostry Faustyny Kowalskiej. Zrządzeniem Bożej Opatrzności życie tej pokornej córy polskiej ziemi było całkowicie związane z historią XX w., który niedawno dobiegł końca. Chrystus powierzył jej bowiem swoje orędzie miłosierdzia w latach między pierwszą a drugą wojną światową. Kto pamięta, kto był świadkiem i uczestnikiem wydarzeń tamtych lat i straszliwych cierpień, jakie przyniosły one milionom ludzi, wie dobrze, jak bardzo potrzebne było orędzie miłosierdzia.

Jezus powiedział do Siostry Faustyny: “Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dz. , 300). Za sprawą polskiej zakonnicy to orędzie związało się na zawsze z XX wiekiem, który zamyka drugie tysiąclecie i jest pomostem do trzeciego. Nie jest to orędzie nowe, ale można je uznać za dar szczególnego oświecenia, które pozwala nam głębiej przeżywać Ewangelię Paschy, aby nieść ją niczym promień światła ludziom naszych czasów.

Przeczytaj całą —> Homilię Jana Pawła II wygłoszona podczas kanonizacji s. Faustyny