Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie kard. Kazimierza Nycza z protestującymi ...

Spotkanie kard. Kazimierza Nycza z protestującymi w Sejmie – 12 maja 2018

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się w sobotę 12 maja 2018 r. z rodzinami osób niepełnosprawnych, protestującymi czwarty tydzień w budynku Sejmu RP. Kardynał zapewnił protestujących o duchowym wsparciu i pomodlił się z nimi.

Kad. Nycz przybył do Sejmu krótko po godz. 10.00. Przywitawszy się na korytarzu nad sejmowym holem z rodzicami i opiekunami oraz osobami niepełnosprawnymi, zapewnił ich o nieustającej modlitwie swojej i warszawskich zgromadzeń zakonnych w intencji poprawy sytuacji protestujących. Następnie zainicjował modlitwę „Ojcze nasz” i „Pod Twoją obronę”. Bardzo się cieszymy, że jest poparcie ze strony Kościoła- odpowiedziały protestujące matki.

Po modlitwie kardynał pobłogosławił rodziny. Pozdrowił też dziennikarzy relacjonujących protest.

Następnie kard. Nycz i protestujący przeszli do jednej z sejmowych sal, gdzie rozmawiali bez udziału kamer. Kardynałowi towarzyszyli rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński i osobisty sekretarz metropolity ks. Matteo Campagnaro.

Czytaj całość —> KAI/Archidiecezja Warszawska: Kard. Nycz spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzinami osób niepełnosprawnych