Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Sobota 1. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Sobota 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś jedenaste z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Sobota 1. tygodnia Wielkiego Postu.

W dniu 4 marca w Polsce przypada święto św. Kazimierza, Królewicza, dlatego czytania liturgii Mszy św. są inne niż przeznaczone na Sobotę 1. tygodnia Wielkiego Postu –  sprawdź ⇒ na brewiarz.pl.

Zobacz też:

4 marca – Święto św. Kazimierza, królewicza

Słowo na Wielki Post – Piątek 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2023 roku


Czytanie z Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 5, 43-48)

“Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».”

Czytania liturgiczne na Sobotę 1. tygodnia Wielkiego Postu  —> na brewiarz.pl


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Sobotę 1. tygodnia Wielkiego Postu:

Na trudną drogę ciebie dzisiaj zapraszam. Miłości doskonałej, która płynie z serca mojego Ojca. Ojciec jest doskonały w kochaniu i chce, byś ty również był taki. Nie bój się, że nie dasz rady; że to nie dla ciebie; że za trudne. Ja będę szedł obok ciebie, pomagał, podpowiadał i nie pozwolę, byś został sam. Na twojej drodze spotkasz moją Matkę – Ona nauczy cię rozważać moje słowa w swoim sercu. To bardzo pomaga i wiele wyjaśnia. I modlić się będziemy razem, byś przebaczał i kochał.

Słońce wschodzi nad każdym człowiekiem i deszcz też nikogo nie ominie – czy serce jest na miłość otwarte, czy nie. A twoja miłość wiele może pomóc i przyprowadzić pogubionych, poranionych. Tylko kochaj jak umiesz i z całych sił. Gdy zaś stracisz siły, przybiegaj do Mnie po pomoc. Ja wzmocnię twoje serce i sprawię, że przybliżysz się do Ojca, który jest Miłością, i będziesz się stawał jak On.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Pawle, byłeś i pozostaniesz moim wiernym przyjacielem, któremu wiele zawdzięczam. Wierzę, że jesteś już przy Miłosiernym…

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Czwartek, 27 lutego 2020


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: