Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Piątek 1. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Piątek 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś dziesiąte z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Piątek 1. tygodnia Wielkiego Postu, 3 marca 2023 roku.

Zobacz też:

Słowo na Wielki Post – Czwartek 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Droga Krzyżowa pisana sercem – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Droga Krzyżowa z Biblią – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Psalm 51 – Miserere


Czytanie z Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 5, 20-26)

“Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».”

Zobacz wszystkie czytania liturgiczne na dziś —> brewiarz.pl: Piątek, 3 marca 2023 r.


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Piątek 1. tygodnia Wielkiego Postu:

Jasność i prostota Twoich słów nie przestają mnie zadziwiać. Dziś mówisz do mnie o gniewie, żalu, który długo się nosi w sercu. Brak pojednania, przebaczenia zamyka moje serce na Twoją miłość. Skupiam się wtedy na swojej krzywdzie, swoim smutku i nie widzę Ciebie. Przynoszę dar modlitwy, pracy, a Ty czekasz na moje wolne i czyste serce. Mijamy się w pół drogi. Choć z Tobą rozmawiam, moje myśli daleko są od Ciebie. I wtedy moja sprawiedliwość nie jest większa od uczonych w Piśmie i faryzeuszy.

Ale dzisiaj to widzę i przychodzę do Ciebie, by zawrócić z drogi próżnych narzekań i rozpamiętywania krzywd. Przychodzę nawrócić się i skłonić swoje serce do miłości; zaczerpnąć siłę dobra od Ciebie i jak Ty przebaczać; schować się w cieniu Twojego serca i w milczeniu prosić: Daj mi serce ciche i pokorne.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Piątek, 6 marca 2020


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: