Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Druga Niedziela Wielk...

Słowo na Wielki Post – Druga Niedziela Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś dwunaste z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Druga Niedziela Wielkiego Postu (Rok A), 5 marca 2023 r.

Zobacz też:

Słowo na Wielki Post – Sobota 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Gorzkie Żale w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Wielki Post 2023

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2023 roku

II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana jako Niedziela “Ad Gentes” –  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Zobacz więcej —> Bp Piotrowski na Niedzielę „Ad Gentes”: Z misjonarzami budujemy Kościół


Czytanie z Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 17, 1-9)

“Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.

A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».”

Zobacz wszystkie czytania liturgiczne na dziś —> brewiarz.pl: Niedziela, 5 marca 2023 r.


Posłuchaj rozważania ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu A – czyta Weronika Ostrowska:

Wideo za —> Ks. Marek Chrzanowski FDP: Kawa z niebem – 5 marca 2023 r.


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu:

„Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa”. Tego pragnę dla swojego serca. Widzieć Ciebie. I wiem, że wtedy moje życie będzie wypełnione Twoją wolą i spełnianiem jej. Wezwałeś mnie świętym powołaniem – nie według tego, co potrafię najlepiej i jakie są moje czyny, lecz dlatego, że takie było Twoje postanowienie i taki dar Twej łaski.

Widzieć tylko Ciebie znaczy opuścić swój wygodny świat i jak Abraham wyjść ze swojej ziemi rodzinnej, by iść do kraju, który Ty wskażesz – choćby oznaczało to wyzbycie się własnej woli i pełnienie tylko tego, co Ty chcesz. „Kontemplacja oblicza Jezusa pozwala nam zatem zbliżyć się do najbardziej paradoksalnego aspektu Jego tajemnicy, który ujawnia się w ostatniej godzinie Krzyża. Jest to tajemnica w tajemnicy, którą człowiek może jedynie adorować na kolanach”  – mówił do mnie św. Jan Paweł II w Novo millennio ineunte. Wiedziałeś, jak bardzo będzie mi potrzebna łaska widzenia Ciebie, abym później umiał przejść przez drogę krzyżową swojego życia, by przeżywać je zgodnie z Twoją wolą.

Chcę razem z Tobą być na Górze Przemienienia, by kontemplować Twoją przebóstwioną twarz; by odbiła się ona w moim sercu; bym ucieszył się naszym sam na sam, Panie. Klękam i cały zamieniam się w ciszę i słuchanie Twojego Słowa, by czas Wielkiego Postu był radością z naszego sam na sam. Ty – Przemieniony Pan, i ja – widzący tylko Ciebie…


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Pawle, byłeś i pozostaniesz moim wiernym przyjacielem, któremu wiele zawdzięczam. Wierzę, że jesteś już przy Miłosiernym…

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Czwartek, 27 lutego 2020


Czynisz dobro? Podziel się swoim ? uczynkiem miłosierdzia, zainspiruj innych!

Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja