Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Sanktuarium na Jasnej Górze uczestnikiem papieskie...

Sanktuarium na Jasnej Górze uczestnikiem papieskiego maratonu maryjnej modlitwy o ustanie pandemii – 3 maja 2021

Zgodnie z gorącym życzeniem papieża Franciszka, miesiąc maj 2021 roku jest poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” (Dz 12,5). Szczególna modlitwa w łączności z Papieżem i sanktuariami świata o ustanie pandemii odbyła się na Jasnej Górze w dniu 3 maja 2021 r., o godz. 18.00 – w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów: Różaniec w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem (03.05.2021, godz 18:00, Jasna Góra)

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Inicjatywa ta obejmuje w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami promowania wśród wiernych, rodzin i wspólnot modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii. Trzydzieści sanktuariów z całego świata prowadzi modlitwę maryjną, która jest transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego).

Do inicjatywy zostało włączone również Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w którym Różaniec o ustanie pandemii został odmówiony 3 maja 2021 r. o godz. 18.00, w szczegółowej intencji: „za zakażonych i chorych na COVID-19”.

Papież Franciszek rozpoczął ten maraton modlitewny 1 maja, a zakończy 31 maja.

Zobacz też —> 3 maja 2021 na Jasnej Górze – Obchody Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Wszyscy współcześni papieże pielgrzymowali do Częstochowy podążając śladami swego poprzednika. Papież Franciszek był tu w 2016 roku. Wielokrotnie zapewniał o swej jedności z tym miejscem. To dlatego Jasna Góra i tym razem znalazła się na szlaku światowej modlitwy. – Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że bierzemy udział w tym maratonie modlitewnym – podkreśla przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski. Dodaje, że razem z Ojcem Świętym modlimy się o ustanie koronawirusa pamiętając szczególnie o tych krajach, gdzie sytuacja pandemiczna jest jeszcze trudniejsza niż w Polsce. – Odpowiadamy chętnie na tę papieską inicjatywę. Przez cały maj będziemy tę modlitwę różańcową kontynuowali błagając o ustanie pandemii – zapewnia przełożony jasnogórskiego klasztoru.

Paulini specjalnie na tę okoliczność przygotowali świecę, wielkości paschału ozdobioną papieskim herbem i z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Tajemnice radosne różańca świętego odmawiano w pięciu językach.

Info na podstawie —> vaticannews / BP KEP: Jasna Góra włączona w maraton maryjnej modlitwy o ustanie pandemii

– Obecna pandemia dowiodła, że „nikt nie uratuje się sam”, że naprawdę nadeszła godzina, aby zrodziło się marzenie o bardziej braterskim społeczeństwie. Jest ono możliwe, ponieważ struktura duchowa życia ludzkiego jest określana przez miłość, która prowadzi nas do szukania tego, co lepsze dla życia duchowego i materialnego naszych bliźnich – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas Apelu Jasnogórskiego w przeddzień Uroczystości NMP Królowej Polski, 2 maja 2021 r.

Apel Jasnogórski rozpoczął obchody Uroczystości NMP Królowej Polski, które w tym roku w Sanktuarium Jasnogórskim przeżywane będą w szczególnej łączności z papieżem Franciszkiem i wiernymi zgromadzonymi w różnych miejscach świata, aby błagać o ustanie pandemii. Trzydzieści sanktuariów z całego świata prowadzi modlitwę maryjną w ramach maratonu modlitewnego pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga” (Dz 12,5).

Czytaj relację / słowo abpa Stanisława Gądeckiego: episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu: Nadeszła godzina, aby zrodziło się marzenie o bardziej braterskim społeczeństwie


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: