Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Promocja albumu “Arcybiskup Antoni Baraniak ...

Promocja albumu “Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977″ – Spotkanie autorskie w Poznaniu – 8 lutego 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu i Archidiecezja Poznańska zapraszają w dniu 8 lutego 2018 roku na spotkanie autorskie pod patronatem arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, które poświęcone będzie promocji albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977”.

O Antonim Baraniaku – synu ziemi wielkopolskiej, urodzonym w niewielkiej wsi Sebastianowo, salezjaninie, zaufanym sekretarzu prymasów Polski – Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego, więźniu okresu stalinowskiego, poddanemu wycieńczającym przesłuchaniom, które nieomal zakończyły się jego śmiercią, biskupie sufraganie gnieźnieńskim i arcybiskupie metropolicie poznańskim – opowiedzą autorzy albumu: Elżbieta Wojcieszyk, Konrad Białecki, Rafał Łatka i Rafał Reczek.

fot. IPN.gov.pl

Promocja publikacji wpisuje się też w obchody 1050. rocznicy pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa poznańskiego – w rok jubileuszu 1000-lecia obchodzony w 1968 roku diecezję poznańską wprowadził arcybiskup Antoni Baraniak.

Spotkanie autorskie odbędzie się 8 lutego 2018 roku o godz. 16:00 w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ulicy Wieżowej 2/4. Promocja książki będzie połączona z możliwością jej zakupu.

Info za —> archpoznan.pl/episkopat.pl: Promocja albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977″ (zapowiedź)

Opublikowany przez Archidiecezja Poznańska na 23 stycznia 2018