Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka Motocyklowa “Iskra Miłosierdzia&...

Pielgrzymka Motocyklowa “Iskra Miłosierdzia” 2022 wyruszyła z Łagiewnik – 2 lipca 2022

Ponad stu motocyklistów wyruszyło w sobotę 2 lipca 2022 r. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do Niepokalanowa w ramach pielgrzymki “Iskra Miłosierdzia” 2022. Mszy św. sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył komandor ks. Bogdan Marciniak. Trasa tegorocznej pielgrzymki wynosi około 2000 kilometrów.

Motocyklistów przywitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Bardzo serdecznie dziś witam Pielgrzymkę Motocyklową „Iskra Miłosierdzia”. Czekaliśmy na Was dwa lata, abyście znów w takim licznym gronie się zgromadzili. Jesteście, a my cieszymy się bardzo z Waszej obecności – powiedział, jednocześnie przypominając, że „Iskra Miłosierdzia” to ruch motocyklistów, którzy podjęli wyzwanie niesienia Bożego Miłosierdzia przez szlaki Europy. Co roku organizowana jest pielgrzymka, w której bierze udział wiele osób, a uzupełnieniem są spotkania w Pierwsze Soboty Miesiąca od maja do października w różnych częściach Polski. Do tej pory Iskra pielgrzymowała do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu oraz po północno-wschodnio Polsce. Charakterystycznym dla pielgrzymki jest to, że w Godzinie Miłosierdzia, niezależnie od miejsca pobytu (niejednokrotnie stacje benzynowe), grupy motocyklowe zatrzymują się aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotkanych osób. Słowa modlitwy „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, co roku docierają z krakowskich Łagiewnik do najdalszych części Polski i Europy. – I za to chcemy Wam podziękować, że niesiecie tę iskrę miłosierdzia, że jesteście świadkami miłosierdzia – mówił ks. Bielas.

Trasa tegorocznej pielgrzymki wynosi około 2000 kilometrów. Rozpoczęła się w Łagiewnikach, a prowadzić będzie przez Tarnowskie Góry, Ołomuniec (Czechy), Duszniki Zdrój, Kłodzko, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Legnicę, Gostyń, Licheń Stary, Szczycienko, Hel, Sianowo do Niepokalanowa. – Życzymy Wam, abyście bezpiecznie do tego celu dotarli, żebyście każdego dnia w zdrowiu zdobywali obrane cele – powiedział rektor łagiewnickiej świątyni.

Odwiedź serwis internetowy —> motoiskramilosierdzia.pl

Ks. Bielas przypomniał słowa, jakie w Bazylice Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002 roku wypowiedział Jan Paweł II. „Dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Co miesiąc Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść «iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście» (por. Dzienniczek, 1732). Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. – Niech te słowa św. Jana Pawła II będą dla nas przesłaniem – apelował ks. Bielas.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis/Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” 2022

Zobacz też:

Łagiewniki przygotowania do 20-lecia Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

Nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: 12 czerwca – 13 sierpnia 2022


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja