Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 26 październi...

Papież Franciszek do Polaków – 26 października 2022

– Z wdzięcznością myślę o wielu misjonarkach i misjonarzach, pochodzących z waszego kraju, którzy dają świadectwo Ewangelii w różnych zakątkach świata – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 26 października 2022 r.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków.

Przeżywacie teraz Tydzień Misyjny, któremu w tym roku towarzyszą słowa: „Będziecie moimi świadkami”. Z wdzięcznością myślę o wielu misjonarkach i misjonarzach, pochodzących z waszego kraju, którzy dają świadectwo Ewangelii w różnych zakątkach świata. Zachęcam was, abyście modlitwą i konkretnymi gestami solidarności wspierali ich ważną posługę.

Z serca wam błogosławię.”

Info i  foto za —> episkopat.pl: Papież do Polaków: Zachęcam, abyście modlitwą i gestami solidarności wspierali posługę misjonarzy

Zobacz też —> Trwa Tydzień Misyjny – 23-29 października 2022

– Pan nigdy nas nie opuszcza, a mając Go blisko siebie, możemy pokonać każdą pokusę – powiedział papież Franciszek podczas audiencji ogólnej, 26 października 2022 r. Franciszek zwrócił uwagę, że rozeznanie jest związane ze sferą uczuć i emocji, ponieważ Bóg przemawia do naszego serca. W tym kontekście podjął temat strapienia nazywanego przez św. Ignacego „ciemnością w duszy”, która pozostaje „smutna i jakby odłączona od swego Pana i Stwórcy”.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: uczmy się odczytywać smutek w naszym życiu

Transmisja audiencji generalnej / tekst papieskiej katechezy—> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 26.10.2022


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja