Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 23 sierpnia 2...

Papież Franciszek do Polaków – 23 sierpnia 2023

– Niech Ta, do której wierni pielgrzymują jak do domu ukochanej Matki, będzie dla Was wzorem wsłuchiwania się i pokornego rozważania słów Jezusa Chrystusa – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej 23 sierpnia 2023 r.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków.

Za kilka dni obchodzić będziecie uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Niech Ta, do której wierni pielgrzymują jak do domu ukochanej Matki, będzie dla Was wzorem wsłuchiwania się i pokornego rozważania słów Jezusa Chrystusa. W ten sposób staniecie się wiarygodnymi świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej, cierpiącej z powodu wojny.

Z serca wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Papież do Polaków: Niech Maryja uczy słuchać i rozważać słowa Jezusa Chrystusa


Papież Franciszek na audiencji środowej kontynuował cykl katechez o gorliwości apostolskiej. Dziś skierował spojrzenie uczestników na dwie Ameryki – tam ewangelizacja ma wiecznie żywe źródło w meksykańskim Gaudalupe. Jak wskazywał, w sanktuariach maryjnych każdy czuje się jak w domu, bo są one domem naszej Matki i doświadcza tęsknoty za miejscem, gdzie przebywa Matka, za niebem.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: ewangelię trzeba głosić jak Maryja – w języku matczynym

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 23.08.2023

– Tak wiele dzieci zaginęło, tak wielu ludzi nie żyje. Módlmy się, proszę! Nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie – apelował papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji. Dodał, że dzisiaj jest ważna data dla naszych wschodnich sąsiadów.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: tak wiele dzieci z Ukrainy zaginęło