PODZIEL SIĘ

Panama w Warszawie – Spotkanie młodych 27 st...

Panama w Warszawie – Spotkanie młodych 27 stycznia 2019 w Świątyni Opatrzności Bożej

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży – w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. “Panamę w Warszawie” w niedzielę 27 stycznia 2019 r. na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”, która już przed 10 laty podczas „Sydney w Warszawie” towarzyszyła młodym, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Australii.

Panama w Warszawie – już w tą niedziele! Zapraszamy!

Opublikowany przez Panama w Warszawie Poniedziałek, 21 stycznia 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku

Odległość oraz koszty finansowe – jak podkreśla kard. Kazimierz Nycz – często uniemożliwiają młodzieży wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Dlatego wszyscy młodzi ludzie, którzy nie pojechali do Panamy, mogą przyjść na „Panamę w Warszawie”, czyli spotkanie w łączności z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. o godz. 14.00. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, ale jak zapewniają organizatorzy, „młodzi duchem” też będą mile widziani.

Nie zabraknie zarówno wspólnej modlitwy, Eucharystii, śpiewu, uwielbienia, jak i integracji. Uczestnicy nauczą się hymnu Światowych Dni Młodzieży w Panamie, a specjalną katechezę – nawiązującą do hasła ŚDM „Oto ja Służebnica Pańska” –  pt. Jak dziś usłyszeć Boga? – wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy “Panamy w Warszawie” wysłuchają, wcześniej nagranej, homilii papieża Franciszka skierowanej do młodych z całego świata.

– Zapraszam na to spotkanie przede wszystkim młodych, ale również wszystkich starszych, którzy czują się młodo, bo przecież takich ludzi wśród nas nie brakuje – mówi kard. Kazimierz Nycz.

Gotowi na Panamę w Warszawie? Zapraszamy! To już w niedzielę 27 stycznia! W Świątynia Opatrzności Bożej

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska Niedziela, 20 stycznia 2019

 

Podczas spotkania zaplanowano również połączenie audiowizualne z polskimi pielgrzymami uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, którzy opowiedzą o swoich przeżyciach związanych ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do 27 stycznia. Uczestniczy w nich ok. 3,5 tys. młodych Polaków, którzy najprawdopodobniej są najliczniejszą grupą z Europy. Z archidiecezji warszawskiej do Panamy poleciało ok. 150 młodych, w tym 18 wolontariuszy oraz 5 księży, natomiast z duszpasterstwem młodzieży diecezji warszawsko-praskiej wybrało się 100 osób.

Odwiedź —> serwis internetowy spotkania


Program spotkania “Panama w Warszawie”

14:00 Integracja i zawiązanie wspólnoty. Łączymy się z ŚDM!

14:45 Konferencja „Jak dziś usłyszeć Boga?” wygłoszona przez abp Grzegorza Rysia+ świadectwa

16:00 Medytacja ikony Matki Bożej Salus Populi Romani-symbolu ŚDM

16:45 Przerwa na jedzenie/ Integracja

18:00 Łączymy się z Panamą, Prezentacja o kulturze, religii Panamy

18:30 Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza z odtworzoną homilią papieża Franciszka z Panamy

20:00 Muzyczny wieczór uwielbienia

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Zapraszamy! Niedziela 27 stycznia, od g. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej